Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Nowy szef SKW będzie z CBA?; Dwa lata Antoniego Macierewicza w MON; Islamista polskiego pochodzenia zaatakował francuskiego strażnika w więzieniu

Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego - graf. www.cba.gov.pl
Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego - graf. www.cba.gov.pl

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Piotr Nisztor, Gazeta Polska Codziennie, „Ludzie CBA rządzą”: Trwają spekulacje na temat powołania nowego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Czy nowy szef SKW będzie wywodził się z Centralnego Biura Antykorupcyjnego? „Zmiana na stanowisku szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego potwierdza, że najistotniejsze dla bezpieczeństwa państwa instytucje przejmują ludzie „z pierwszego" Centralnego Biura Anty korupcyjnego. To zaufana grupa, na której tworząc biuro, oparł się Mariusz Kamiński, minister koordynator ds. służb specjalnych.[…]”


Paweł Wroński, Gazeta Wyborcza, „Krajobraz po Macierewiczu”: Próba podsumowania dwóch lat rządów Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. „Dwa lata zmieniły wiele. Już pierwsze miesiące stały się próbą charakteru dla najwyższych dowódców. W ciągu roku mundur zdjęli najważniejsi generałowie: szef sztabu generalnego Mieczysław Gocuł, dowódca Krajobraz po Macierewiczu Antoni Macierewicz, odchodząc, przypomniał, że zostaje po nim wizja 200-tysięcznej armii, która będzie w stanie obronić się przed każdym przeciwnikiem. Niestety, armia nie obroniła się przed Antonim Macierewiczem”


Super Express, „Atak polskiego islamisty”: Islamski terrorysta polskiego pochodzenia, dokonał napaści na strażnika we francuskim więzieniu. „Urodzony w Gliwicach Christian Ganczarski (52 l.) od 15 lat siedzi za kratami za udział w zamachu na synagogę w Tunezji w 2002 r. Miał wyjść na wolność już w lutym, ale dowiedział się, że w USA będą się domagać jego ekstradycji w związku z podejrzeniami o udział w organizacji zamachów na WTC w 2001 r. By tego uniknąć i pozostać we francuskim więzieniu, Ganczarski rzucił się na strażników z ostrym narzędziem. To zapewne wydłuży jego pobyt we Francji.”

Reklama

Komentarze

    Reklama