Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Kulisy poszukiwań i pojmań najgroźniejszych terrorystów świata; Negatywne komentarze po kontrowersyjnych słowach prezydenta Francji; Odbyło się uroczyste pożegnanie polskich żołnierzy udających się na misję do Libanu

Fot. MON
Fot. MON

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marcin Łuniewski, Rzeczpospolita, „Poszukiwani żywi lub martwi”: Kulisy poszukiwań i pojmań najgroźniejszych terrorystów świata. „Husajn, bin Laden i Al-Baghdadi - każdy z nich był w przeszłości najbardziej poszukiwanym człowiekiem na ziemi. Wszyscy zostali odnalezieni i wyeliminowani dzięki żmudnej pracy wywiadowczej oraz tajnym operacjom sił specjalnych. Niestety, szybko pojawiają się ich następcy.”


Wiktor Młynarz, Gazeta Polska Codziennie, „Powiernik retoryki Kremla”: Negatywne komentarze po słowach Emanuela Macron o śmierci NATO i potrzebie zbliżenia UE z Rosją. „Brytyjski tygodnik <<The Economist>> opublikował wywiad z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Polityk stwierdził w nim, że <<NATO umiera>>, a winny tej sytuacji jest amerykański przywódca Donald Trump. Wypowiedź Macrona oburzyła opinię publiczną w Europie, wywołując jednocześnie entuzjazm w Rosji.”


Gazeta Polska Codziennie, „Po 10 latach wracają do Libanu”: Pożegnalna ceremonia odbyła się w piątek w koszarach 12. Brygady Zmechanizowanej. Szef MON Mariusz Błaszczak przekazał tradycyjnie żołnierzom Błękitnej Brygady flagę z godłem Rzeczypospolitej Polskiej. „220 żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina wyruszy dziś na misję do Libanu. Wczoraj minister obrony Mariusz Błaszczak z przedstawicielami sił zbrojnych i rodzinami żołnierzy pożegnali mundurowych, którzy będą realizowali misję pokojową ONZ.”


Reklama

Komentarze

    Reklama