Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Jan Olszewski o działaniach rosyjskiej agentury wpływu w Polsce

Wyrzutnia ppk Spike. Fot. MON
Wyrzutnia ppk Spike. Fot. MON

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Dorota Kania, Gazeta Polska Codziennie, „W Polsce obserwujemy działania agentury wpływu”: Wywiad z byłym premierem, Janem Olszewskim.  „Ataki to rzecz naturalna. Pan minister pełni niezwykle ważną funkcję z punktu widzenia polityki obronnej, więc teraz uaktywniła się agentura wpływu. Myślę oczywiście o rosyjskiej agenturze wpływu, która nadal ma w Polsce silne wpływy. Rosja będzie robiła wszystko, by działania ministra pokrzyżować. Ministra Macierewicza krytykuje także opozycja. Mamy do czynienia z tzw. totalną opozycją. W propagandzie sowieckiej, a teraz rosyjskiej, są ludzie, którzy odgrywają rolę pożytecznych idiotów.”

Reklama

Komentarze (1)

  1. Drzewica

    Polski kontrwywiad ma co robić w najbliższej przyszłości gdyż agentury wpływu obcych sił są aktywne jak nigdy. W mediach własności niemieckiej oczywiste jest działanie na rzecz niemieckich interesów, ale dopatrzyć się musimy równoległego działania tych samych ludzi po linii rosyjskich oczekiwań. Dominacja obcych w mediach to wyzwanie!

    1. Podpułkownik Wareda

      Drzewica! 1/ " ... agentury wpływu obcych sił, są aktywne [w Polsce?] jak nigdy". (...). 2/ (...). " ... dopatrzeć się musimy równoległego działania tych samych ludzi [którzy działają na rzecz Niemiec?] po linii rosyjskich oczekiwań". (...). 3/ (...). "Dominacja obcych [czyli kogo?] w mediach to wyzwanie!". Panie Drzewica! Ja mam bardzo duże wątpliwości i nie ukrywam tego, że Pan zupełnie nie rozumie określenia: "agentury wpływu obcych sił" oraz jej roli i znaczenia! Ponadto, jeżeli Pan twierdzi, że - jak to Pan określił - "są one [tj. owe tajemnicze agentury] aktywne jak nigdy", to proszę podać konkretne przykłady obecnej - "nadaktywności obcej agentury wpływu". Ze swej strony jedynie informuję Pana, że tzw. agentury wpływu (rosyjskie, amerykańskie, niemieckie, brytyjskie, polskie, chińskie, japońskie, izraelskie, koreańskie i jakiekolwiek inne), działają już od wielu dziesięcioleci we wszystkich państwach świata. Bez wyjątku. I naprawdę, nie ma w tym niczego szczególnego, ani nadzwyczajnego! Tak już jest zorganizowany świat współczesny. Dlatego też, demonizowanie i przypisywanie mocy szatańskiej, jedynie agenturze niemieckiej oraz rosyjskiej - jak Pan to czyni - jest nie tylko mało poważne, ale wręcz niedorzeczne! REALIA, DROGI PANIE, REALIA!

Reklama