Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Czy uda się rozwiązać spór amerykańsko – irański?; Żołnierze nadal walczą z podtopieniami na południu Polski

Fot. MON
Fot. MON

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Wiktor Młynarz, Gazeta Polska Codziennie, „Dwie koncepcje rozwiązania sporu”: Czy zaostrzenie sporu na linii Waszyngton – Teheran rozpocznie nowy konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie? „Pełniący obowiązki szefa Pentagonu Patrick Shanahan poinformował, że sondowana jest możliwość wysłania dodatkowych sił US Army na Bliski Wschód w związku z zagrożeniem ze strony Iranu. Prezydent Donald Trump nie jest jednak zwolennikiem tego pomysłu. [...] Tego samego dnia anonimowe źródło w administracji Białego Domu ujawniło agencji AP, że wysłane w rejon Zatoki Perskiej siły będą miały typowo obronny charakter i że rozważa się dołączenie do nich kolejnych baterii pocisków przeciwrakietowych Patriot oraz okrętów, które pomogą śledzić posunięcia Iranu.”


Małgorzata Rutkowska, Małgorzata Pabis, Gazeta Polska Codziennie, „Zmagania z żywiołem”: Na południu Polski trwają akcje walki ze skutkami podtopień. Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej biorą udział w pomocy mieszkańcom zalanych gmin. „W centrum kryzysowym w Bielsku-Białej major Artur Pracki z Wojskowej Komendy Uzupełnień odpowiada za dysponowanie sił i środków wojskowych w zagrożonych rejonach. Do pomocy rusza 60 żołnierzy z 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego i kompania 131. batalionu lekkiej piechoty 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Mamy cztery główne zadania: identyfikacja zagrożeń, przygotowywanie i układanie worków z piaskiem, koordynacja działań w miejscach pomocy ludności cywilnej. Przygotowujemy się.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. kosiarka

    To jest spór Izraelsko Irański a nie na linii USA - Iran

Reklama