Reklama

Siły zbrojne

Zawiszacy na szkoleniu w Orzyszu [FOTO]

Fot. 15 GBZ
Fot. 15 GBZ

Żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej od 8 lutego realizują szkolenie na orzyskim poligonie, które zgodnie z założeniem ma potrwać do 18 lutego.

Jak podaje kpt. Martyna Kupis, ćwiczenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły się 8 lutego, w obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. W nim udział biorą żołnierze z 2 batalionu zmechanizowanego, batalionu czołgów oraz 15 batalionu saperów. Szkolenie uroczyście zainaugurował zastępca dowódcy 15GBZ płk Dariusz Dróżdż.

Celem szkolenia jest wykonywanie określonych przez dowódcę zadań i prowadzenie ognia w dzień oraz w nocy. Żołnierze wzmocnią umiejętność organizowania i prowadzenia działań bojowych w różnych warunkach terenowych, meteorologicznych oraz we współpracy z pododdziałami innych rodzajów wojsk.

Główny nacisk szkoleniowy w pierwszym tygodniu szkolenia skupia się na szkoleniu ogniowym. Pododdziały 2 batalionu zmechanizowanego wykonywały m. in. strzelania dzienno – nocne na Strzelnicy Piechoty w Bemowie Piskim, gdzie żołnierze realizowali ćwiczenia przygotowawcze z broni strzeleckiej i bojowych wozów piechoty oraz strzelania bojowe. Czołgiści realizowali ćwiczenia w kierowaniu ogniem oraz ćwiczenia przygotowawcze z wozu bojowego. Żołnierze 15 batalionu saperów realizowali zajęcia z minerstwa. Doskonalili swoje umiejętności w wykonywaniu ogniowych i elektrycznych sieci wybuchowych, sporządzania zapalników lontowych i wykonywania okopu na bojowy wóz piechoty sposobem mechaniczno-wybuchowym.

Reklama
Reklama
image
Fot. 15 GBZ
image
Fot. 15 GBZ
image
Fot. 15 GBZ
image
Fot. 15 GBZ
image
Fot. 15 GBZ
image
Fot. 15 GBZ

Autorzy zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, st. szer. Emilia Antoniak. szer. Adrian Staszewski.

Komentarze