Reklama

Siły zbrojne

Wojskowi piloci dostaną nowe kurtki

Autor. 3 SLT

Krakowska 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o nowym postępowaniu na dostawę elementów umundurowania pilotów.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24

Reklama

W ogłoszeniu o zamówieniu, jakie zostało zamieszczone na początku lutego w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej czytamy, że przedmiotem toczącego się postępowania jest dostawa w latach 2022-2024 elementów umundurowania i wyekwipowania, czyli kombinezonów pilota wz. 2010 oraz kurtek. Mają one zostać wyprodukowane według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT) oraz Warunkach Technicznych (WT): kombinezony wz. 2010 (WDTT 606B/MON) i kurtki (WDTT 643A/MON).

Czytaj też

Całkowita liczba kombinezonów, jakie zamierza nabyć jednostka, to 3750 sztuk, zaś kurtek 4 tysiące sztuk . Logistycy przewidują również skorzystanie z prawa zamówienia opcjonalnego, które zakłada pozyskanie 1 125 kombinezonów i 800 kurtek (w 2022 i 2023 roku). Termin realizacji dostaw wynosi 120 dni od momentu zawarcia umowy (bądź w latach 2023-2024 od daty przekazania informacji o ziszczeniu się warunku zawieszającego realizację umowy) lub do dnia 30 listopada r, przy czym koniec listopada jest datą ostateczną w danym roku obowiązywania kontraktu. Zamówienia opcjonalne winny być realizowane w ciągu 90 dni od chwili podjęcia decyzji o ich uruchomieniu.

Reklama

Czytaj też

Podmioty spełniające wymagania mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 7 marca bieżącego roku, do godziny 8:00. Największe szanse na zaproszenie do złożenia ofert otrzymają te przedsiębiorstwa, które wykażą, że w ciągu ostatnich 5 lat należycie wykonywały swoje zobowiązania względem służb mundurowych, przeprowadzając wiele dostaw o wartości co najmniej 400 tysięcy złotych.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

 1. JAGODA

  Co ten śmigłowiec na zdjęciu tytułowym taki "pognieciony" ?

  1. Mireq

   Takie światło

 2. SuperSpec

  Wojskowe umundurowanie z roku na rok jest gorszej jakości

 3. Adam S.

  Kiedy czytam mrożące krew w żyłach wiadomości o polskich inwestycjach w obronność, zawsze rozpiera mnie duma :)

Reklama