Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje kurtki oraz mundury wyjściowe

Zdjęcie ilustracyjne, fot. st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek/Combat Camera Poland
Zdjęcie ilustracyjne, fot. st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek/Combat Camera Poland

Wojsko chce pozyskać, poprzez 4 Regionalną Bazę Logistyczną, nową partię części umundurowania dla żołnierzy. W tym przypadku, przetarg zakłada pozyskanie kurtek wyjściowych Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych oraz mundurów wyjściowych Wojsk Lądowych. Docelowo, zakupione umundurowanie ma być rozdysponowane pomiędzy składy zlokalizowane w Grudziądzu, Warszawie, Wędrzynie i Jawidzu.

Przetarg na dostawy elementów umundurowania i wyekwipowania dla sił zbrojnych jest prowadzony przez 4 Regionalną Bazę Logistyczną we Wrocławiu. Potencjalne dostawy mają obejmować kurtki wyjściowe Wojsk Lądowych. W tym przypadku kryterium oceny będzie cena (60 proc.) oraz okres udzielonej na nie gwarancji (40 proc.). Umowa na kurtki wyjściowe ma obowiązywać 60 dni od jej  podpisania. W sumie do polskich żołnierzy wojsk lądowych ma trafić, dzięki przeprowadzeniu tego przetargu, 1500 kompletów kurtek wyjściowych.

Planowany jest również zakup kurtek wyjściowych Sił Powietrznych oraz Marynarki Wojennej, a także mundurów wyjściowych Wojsk Lądowych. W każdym z zadaniu, będą stosowane kryteria oceny oraz okres realizacji, analogicznie do wspomnianego w przypadku pozyskiwania kurtek wyjściowych Wojsk Lądowych. Termin składania ofert został określony na 23 września i jeśli nie nastąpią nieplanowane opóźnienia, to również wtedy nastąpi ich otwarcie. Jeśli chodzi o pozyskanie kurtek wyjściowych dla Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej to mowa jest o 600 sztukach. Znacznie więcej ma być mundurów wyjściowych Wojsk Lądowych, gdyż wskazane zostało 1000 kompletów w zamówieniu podstawowym, ale z możliwością jego rozszerzenia o kolejne 500 kompletów w ramach prawa opcji.

Jeśli chodzi o plan konkretnych dostaw, to 300 kurtek wyjściowych Wojsk Lądowych, 100 kurtek wyjściowych Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej oraz 100 mundurów wyjściowych Wojsk Lądowych ma trafić do 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Grudziądzu. Odpowiednio 500 kurtek WL, 200 kurtek SP i MW oraz 100 mundurów wyjściowych WL ma trafić do 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. Zaś 3 Regionalna Baza Logistyczna i magazyn w Jawidzu ma wzbogacić się o 200 kurtek WL, 200 kurtek SP i MW i 100 mundurów wyjściowych WL. Ostatecznie, 500 kurtek wyjściowych WL, 100 SP i MW oraz 300 mundurów wyjściowych WL trafi do 4 Regionalnej Bazy Logistycznej do składu w Wędrzynie.

Reklama

Komentarze

    Reklama