Siły zbrojne

Uziemione MiGi. Dowództwo Generalne spotka się z pilotami

Fot. J. Sabak/Defence24.pl
Fot. J. Sabak/Defence24.pl

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o zaplanowanym na 25 listopada 2019 r. spotkaniu z załogami samolotów MiG-29, których loty wstrzymano w marcu bieżącego roku, po katastrofie maszyny tego typu.

W krótkiej informacji stwierdzono, że na spotkanie zaproszono także Mariusza Błaszczaka, szefa resortu obrony narodowej. Uczestnikiem spotkania będzie również Dowóca Generalny RSZ gen. Jarosław Mika. Po spotkaniu ma zapaść decyzja w sprawie powrotu "smokerów" do latania.

Kilka dni temu rzecznik Dowództwa Generalnego dementował informacje na temat wznowienia lotów MiGów-29, jakie ostatnio pojawiły się w Internecie. W rozmowie z PAP ocenił, że są one nieprawdziwą plotką. Zapewnił, że loty MiGów-29 nie zostały wznowione i w najbliższym czasie wznowione nie będą. Rzecznik odmówił podania szczegółów dotyczących aktualnego stanu tych maszyn i dalszych decyzji dotyczących ich służby. Przyznał tylko, że jeżeli loty MiGów-29 zostaną wznowione, to "nie nastąpi to rychło"

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.