Reklama

Siły zbrojne

Ukraina: walki o komendę milicji w Mariupolu. Są ofiary

Fot. mil.gov.ua.
Fot. mil.gov.ua.

W Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy doszło do ciężkich walk pomiędzy tzw. separatystami a siłami rządowymi, wspieranymi przez transportery opancerzone.

Według doniesień agencyjnych, walki w Mariupolu koncentrują się wokół budynku milicji, który został częściowo zajęty przez prorosyjskich bojowników. Obecnie obiekt ten jest otoczony przez siły rządowe. W komendzie milicji w Mariupolu wybuchł ponadto pożar, będący prawdopodobnie skutkiem prowadzonych walk. Dostępne informacje mówią o ośmiu zabitych po stronie tzw. separatystów oraz „wielu rannych” wśród sił lojalnych wobec władz w Kijowie. Jednostki ukraińskie wykorzystują także transportery opancerzone. 

Wcześniej w Mariupolu miały zostać zaatakowane także koszary Gwardii Narodowej, aby uniemożliwić jej wsparcie sił rządowych walczących w rejonie komendy milicji. Według niepotwierdzonych informacji doszło także do aresztowań funkcjonariuszy MSW, którzy nie podporządkowali się legalnym władzom Ukrainy.

„Ukraińska Prawda” donosi ponadto o napadzie na kolonię karną w rejonie Doniecka, w wyniku którego ukradziono kilka sztuk broni strzeleckiej. Wreszcie, w trakcie obchodów Dnia Zwycięstwa w Doniecku tzw. separatyści zaatakowali członków orkiestry podczas odgrywania hymnu narodowego Ukrainy, chcąc zmusić ich do grania hymnu Federacji Rosyjskiej.

(JP)

Reklama

Komentarze (2)

 1. Marcin

  Ale Rosja wciąż biadoli o tym, jak to "faszyści" gnębią biednych Rosjan. Tymczasem "faszystowski" zachód Ukrainy w porównaniu ze wschodem, gdzie operują "antyfaszyści", wygląda jak oaza spokoju.

 2. Miroo

  w walce z Rosją - trzymam kciuki za ukraińców!

  1. erw

   a ja nie

Reklama