Reklama

Siły zbrojne

Tureckie lotnictwo zniszczyło 12 celów na terytorium Iraku

Fot. www.hvkk.tsk.tr
Fot. www.hvkk.tsk.tr

Siły powietrzne Turcji zniszczyły 12 celów na północy Iraku - poinformowała we wtorek turecka armia. Celem poniedziałkowego ataku był obszar, gdzie - jak utrzymuje Ankara - siedzibę ma kierownictwo zdelegalizowanej w Turcji Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). 

Według komunikatu tureckich sił zbrojnych zaatakowano i zniszczono w cele w Metinie i Hakurk na północy Iraku. Więcej szczegółów nie podano.

Również w przeszłości takie ataki były wymierzone w pozycje separatystycznej PKK; tureckie siły powietrzne bombardowały m.in. obozy i składy broni kurdyjskich bojowników.

PKK od ponad 30 lat prowadzi walkę zbrojną o kurdyjską autonomię; przez Turcję, UE i USA jest uważana za organizację terrorystyczną. W 2013 roku PKK ogłosiła rozejm, który miał położyć kres powstaniu kurdyjskich bojowników walczących początkowo o utworzenie w południowo-wschodniej Turcji własnego państwa, a później - po złagodzeniu żądań - o zwiększenie praw politycznych i kulturalnych ludności kurdyjskiej.

Odkąd rok temu załamały się rozmowy pokojowe z tureckim rządem, PKK bierze udział w niemal codziennych starciach z tureckim wojskiem i policją. W ostatnich miesiącach PKK przeprowadziła serię ataków na cele policyjne i wojskowe.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (3)

 1. jak zwykle

  Nie zginął żaden cywil, wiadomo, zachodnia technika. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka tym razem nie będzie cytowane. Tak samo jak nie było cytowane po amerykańskich nalotach.

  1. niedajciesiepropagadzieobustron

   "zaatakowano i zniszczono w cele w Metinie i Hakurk na północy Iraku. Więcej szczegółów nie podano." Rozumiem o co ci chodzi jednak cieżko żeby Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie wypowiadało się na temat bombardowań na północy Iraku.... Pozdrawiam

 2. rozczochrany

  Czyli nadal Turcja wspiera "państwo islamskie" w walce przeciwko Kurdom.

 3. vvv

  i tak oto Turcja wspiera isis walczac z pkk.

Reklama