Reklama

Siły zbrojne

Terytorialsi przeszli kurs opieki nad pacjentami DPS

Fot. DWOT
Fot. DWOT

Ponad 500 żołnierzy ukończyło kurs opieki nad pacjentami leżącymi – poinformowały w poniedziałek służby prasowe WOT. Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań opiekuńczo – pielęgnacyjnych u takich pacjentów.

W informacji podano, że kursy wsparcia personelu medycznego w opiece nad pacjentem leżącym są prowadzone w WOT od jesieni zeszłego roku. Ukończyło je już ponad 500 żołnierzy.

Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań opiekuńczo – pielęgnacyjnych u pacjentów leżących, nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz przygotowanie żołnierzy do roli opiekuna pacjentów leżących – poinformowano.

Szkolenia tego typu odbywały się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz w Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Kurs prowadzą pielęgniarki, żołnierze OT, które pracują również w szpitalach covidowych.

Służby prasowe WOT podkreślają, że żołnierze już od wielu miesięcy służą w szpitalach, na SOR czy w DPS-ach.

„Program szkolenia obejmuje takie aspekty jak pomoc w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych u osób leżących – zmiana pościeli, codzienna toaleta osobista, karmienie pacjentów, współpraca i pomoc personelowi pielęgniarskiemu w zakresie realizowania planu opieki nad pacjentami leżącymi. Żołnierze poznają psychologiczne aspekty i specyfikę opieki nad pacjentem starszym, niesamodzielnym, przewlekle chorym oraz nabywają praktyczną wiedzę niezbędną do sprawowania opieki nad pacjentem leżącym, nawiązywania i utrzymywania kontaktów z osobami chorymi i niesamodzielnymi” – napisano w informacji.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama