Reklama

Siły zbrojne

Stacja radiolokacyjna Odra. Fot. Maksymilian Dura/Defence24.pl

System IFF do konserwacji

1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o trwającym postępowaniu na wykonanie usług naprawy oraz konserwacji sprzętów identyfikacji bojowej (IFF) swój-obcy. 1 RBLog. chce w trybie przyspieszonym zawrzeć umowę na 25 miesięcy, tak aby wykonawca odpowiadał za utrzymanie puli systemów IFF używanych w Sił Zbrojnych w okresie jej trwania.

Jak czytamy w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 1. RBLog poszukuje wykonawców usług naprawy oraz dalszego utrzymania w sprawności sprzętu identyfikacji bojowej IFF, używanego na stacjach radiolokacyjnych Sił Zbrojnych RP (w tym na posterunkach radiolokacyjnych).

Czas realizacji został przewidziany na 25 miesięcy, licząc od daty udzielenia zamówienia, czyli na lata 2021-2023. Istnieje jednak zastrzeżenie, niezależne od 1. RBLog, że w dalszych latach, tj. 2022-2023, realizacja napraw będzie prowadzona pod warunkiem takim, że zamawiający otrzyma niezbędne środki ze Skarbu Państwa.

Postępowanie jest prowadzone w trybie ograniczonym i przyśpieszonym, ze względu na priorytet nadany przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. - Ze względu na potrzeby zapewnienia ciągłości pracy stacji radiolokacyjnych w systemie obrony powietrznej kraju zachodzi konieczność bezwzględnego wykonania otrzymanego z IWSp SZ (COL) zadania, w jak najszybszym terminie od czego zależy możliwość pracy stacji na posterunkach oraz zapewnienia ciągłości ich pracy - czytamy w uzasadnieniu zamieszczonym w suplemencie do Dziennika Urzędowego UE.

Do postępowania mogą podejść ci oferenci, którzy wykażą, że w ciągu ostatnich 5 lat wykonali usługi napraw urządzeń systemu identyfikacji bojowej IFF lub systemów rozpoznania, dowodzenia i ubezpieczenia lotów. Suma tych wszystkich zleceń powinna wynosić wartość co najmniej 3,3 mln zł. Ponadto zainteresowane podmioty powinny posiadać koncesję o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami oraz technologią o przeznaczeniu wojskowym, uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu sprzętu ostrzegawczego, alarmującego oraz systemami przeciwdziałania lub sprzętu kontrolno-pomiarowego i urządzeń zagłuszających. 

Potencjalny wykonawca też posiadać świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego I stopnia o klauzuli „POUFNE” lub wyższej. Musi ono być wydane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Termin składania wniosków o dopuszczenie w postępowaniu upływa 24 czerwca o godzinie 9:30, przy czym ich komisyjne otwarcie nastąpi już po upływie pół godziny. Określono jedyne kryterium wyboru najlepszego wykonawcy w postaci ceny.

Reklama
Reklama
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (4)

  1. ałtor

    Wczoraj się dowiedzieli, że kończy się umowa na serwis? Kolejny pokaz niekompetencji za którą potem płacimy.

    1. właściwyTOR

      To chyba niekompetencji tych co wymyślili Dziennik Urzędowy UE. Jakby zrobili szybciej to by musiał być przetarg w trybie nieograniczonym, z terminem kiedyś tam...., po 10 odwołaniach tzw. "niezadowolonej strony przetargu".

  2. Monkey

    PIT-RADWAR? Z pewnościa mają i kompetencje, i wymagane ceryfikaty, także w zakresie bezpieczeństwa.

  3. Ark

    Ile podmiotow może złożyć ofertę? Wydaję mi się że tylko 1.

  4. JSM

    Jak zwykle w polskim "wojsku". Nie robimy nic do czasu aż się zapali pod tyłkiem a wtedy na urrrra naprawiamy, wymieniamy, kupujemy. Nie ważne od kogo, za ile i czy to ma sens.

Reklama