Reklama

Siły zbrojne

Święto Dowództwa Generalnego RSZ

Te dwa lata funkcjonowania dowództwa to czas szczególny dla naszej Ojczyzny, to czas realizacji niezwykle istotnych wyzwań, z którymi zmierzył się nasz kraj i my jako siły zbrojne – mówił podczas obchodów święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański.

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym przez DGRSZ, istniejące przez nieco ponad dwa lata dowództwo realizowało w tym czasie zadania w nowych uwarunkowaniach środowiska bezpieczeństwa, które były konsekwencją postanowień podjętych przez członków sojuszu na szczycie w Walii.

Jak podkreślił generał, o najwyższym poziomie wykonywanych przez dowództwo działań świadczą zakończone w zeszłym tygodniu ćwiczenia Anakonda-16. Dowódca podziękował w tym miejscu gen. dyw. Jerzemu Michałowskiemu, którego uznał za "ojca sukcesu Anakondy". 

Odnosząc się do najbliższych wyzwań jakie stoją przez Dowództwem Generalnym Rodzajów SZ, generał Różański polecił skupić się nad tym co jest treścią zadań dowództwa i dążyć do tego aby kolejne zadania i wyzwania były wykonywane na takim samym poziomie.

Święto Dowództwa Generalnego zostało ustanowione na 21 czerwca decyzją nr 418/MON z 27 października 2014 roku. Data nawiązuje do terminu podpisania przez Prezydenta RP ustawy z 21 czerwca 2013 roku o zmianie ustawy o urzędzie Ministra Obrony Narodowej oraz niektórych innych ustaw, w ramach procesu reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

Te działania które były delegowane siłom zbrojnym skupiły się w dowództwie generalnym i każdy z nas, żołnierzy i pracowników wojska został włączony w tryb realizacji przedsięwzięć, które były dotychczas tylko w sferze planów czy wyobrażeń.

Gen. broni dr Mirosław Różański

Reklama

Komentarze

    Reklama