Reklama

Siły zbrojne

Setki części dla wojskowych samolotów i śmigłowców

Samolot TS-11 Iskra podczas pokazu. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Samolot TS-11 Iskra podczas pokazu. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o trwającym postępowaniu w procedurze ograniczonej na zamówienie fabrycznie nowych technicznych środków materiałowych do samolotów, myśliwców i śmigłowców. Dostawy mają mieć miejsce  w latach 2021-2024.

W dokumentacji przetargowej czytamy, że przedmiotem postępowania są rozmaitego rodzaju części, elementy wyposażenia samolotów i śmigłowców, używanych przez Siły Zbrojne RP. Wśród nich znajdują się setki akumulatorów, opon, przetwornic, sztucznych horyzontów, zbiorników paliwa, jak i wielu innych urządzeń pokładowych.

W wielu wypadkach, chociażby takich jak przy zamówieniu powyższych akumulatorów, opon czy kół, zlecający określił maksymalną liczbę tychże elementów, jakie mogą jeszcze zostać zamówione w ramach prawa opcji.

Do jakich maszyn trafią rzeczone części? W wykazie przedmiotów znajdujemy myśliwce takie jak MiG-29, SU-22, samoloty pasażersko-transportowe An-28, M-28, samoloty szkoleniowe TS-11 „Iskra”, PZL-130 „Orlik” jak i śmigłowce W-3, Mi-2, Mi-8, Mi-17, Mi-24.

Dostawy technicznych środków materiałowych mają rozpocząć się jeszcze w roku bieżącym, a ich ostateczny termin zakończenia upłynie 29 listopada 2024 roku, przy czym zakłada się, że część z nich ma zostać zrealizowana w terminie do 30 listopada 2021, 2022 i 2023 roku. Najwięcej z dostaw ma trafić do wojska jeszcze w roku bieżącym. Wszystkie części powinny być fabrycznie nowe, pochodzić z roku bieżącego lub 2020. 

Reklama
Reklama

W wypadku zawarcia umowy wykonawca zobowiązuje się do udzielenia gwarancji na dostarczone elementy w wymiarze nie mniejszym niż 200 godzin pracy lub 24 miesięcy, a w wypadku akumulatorów dodatkowo z okresu gwarancyjnego nastąpi wyłączenie czasu, w jakim były one magazynowane. Innymi słowy, gwarancja będzie liczona od momentu umieszczenia akumulatorów w statkach powietrznych.

Termin składania ofert upływa 22 czerwca bieżącego roku o godzinie 12:00. Ich otwarcie nastąpi po upływie pół godziny. Ustalono jedyne kryterium w postaci ceny. Duże szanse na udzielenie zamówienia mają ci wykonawcy, którzy wykażą jak najwięcej dostaw dla wojska w latach poprzednich.

Kacper Bakuła

Reklama

Komentarze

    Reklama