Reklama

Siły zbrojne

Samobójstwa w Siłach Zbrojnych USA

Żołnierze US Army
Żołnierze US Army
Autor. US Army/Facebook

Pentagon opublikował badania, które pokazują jaka specjalizacja w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych jest najbardziej zagrożona samobójstwami.

Jak podaje „Defense News”, badania obejmowały piechotę, nurków bojowych, saperów (różne specjalności z wojsk inżynieryjnych), medyków oraz specjalności „nigdzie niesklasyfikowane”.  Analizy zostały zakończone w sierpniu (brano pod uwagę lata 2011-2022 w tym okres pandemii COVID-19), a wyniki opublikowano w „Military Times”. Miało ono na celu analizę, identyfikację i w przyszłości eliminację czynników, które popychają żołnierzy danych specjalizacji do targnięcia się na swoje życie.

Te kluczowe odkrycia pokazują trendy, które pomogą Departamentowi Obrony w jego wysiłkach na rzecz ograniczenia liczby samobójstw i miejmy nadzieję ratowania życia.
Senator Angus King z Maine, senacka Komisja Sił Zbrojnych.
Reklama

W ramach próby przebadano 5997 żołnierzy, którzy zmarli w wyniku samobójstwa: w tym 3665 w służbie czynnej, 930 rezerwistów i 1402 żołnierzy Gwardii Narodowej. Jednoznaczne wyniki pokazały, że to żołnierze piechoty są najbardziej narażeni na samobójstwo. Zaraz za piechotą znaleźli się nurkowie bojowi oraz jednostki inżynieryjne. Wyniki zestawiano z badaniami dotyczącymi samobójstw prowadzonymi na całej populacji USA.

Poszczególne rodzaje zostały oznaczone kodami. I tak aż czternaście, które wykazywały wyższy wskaźnik od statystyk ogólnoamerykańskich, należało do szeregowych. Spośród nich trzy grupy wykazywały najwyższy odsetek: wojska pancerne (kod 102), piechota (kod 101) i wojska inżynieryjne (kod 103). Najmniejszy współczynnik zaś należał do pilotów samolotów (kod 2202) oraz pilotów śmigłowców (kod 2203).

Czytaj też

W Polsce 29 lutego bieżącego roku uruchomiono specjalną linię telefoniczną, gdzie żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej oraz ich rodziny mogą uzyskać informacje, gdzie i jak otrzymać wsparcie psychologiczne m.in. w razie problemów rodzinnych, służbowych, agresji i przemocy, utraty i żałoby.

Całodobowy telefon wsparcia będzie działać całodobowo także w święta i dni wolne od pracy pod numerem 800 300 311.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama