Reklama

Siły zbrojne

Ruszyły Podyplomowe Studia Polityki Obronnej

Fot. MON
Fot. MON

- Wiem, że jesteście wyróżniającymi się dowódcami Wojska Polskiego. Macie odpowiedni staż, doświadczenie. Te studia mają tylko postawić „kropkę nad i”, mają być elementem, który umożliwi Panom zajmowanie najwyższych stanowisk dowódczych w Wojsku Polskim. Jestem spokojny co do tego, że świetnie sobie poradzicie. Świadczy o tym Wasze dotychczasowe przygotowanie – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania ze słuchaczami Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej.

Jak informuje MON, w Akademii Sztuki Wojennej oficerowie Wojska Polskiego rozpoczęli Podyplomowe Studia Polityki Obronnej, które zakończą się w listopadzie 2020 roku.

- Przed Panami przyszłość związana właśnie z dowodzeniem w Wojsku Polskim i Sojuszu Północnoatlantyckim. Liczę na to, że po tych studiach będziecie już w pełni ukształtowanymi dowódcami, a jeżeli do tego dodamy jeszcze dotychczasowe przygotowanie i aktywność (…) to mamy do czynienia właśnie z dowódcami, którzy dają pewność tego, że Wojsko Polskie będzie dowodzone w sposób bardzo rzetelny, nowoczesny, sprzyjający budowaniu zdolności obronnych w naszej Ojczyźnie – podkreślił w wystąpieniu szef MON.

image
Fot. MON

 

Minister podziękował oficerom za ich dotychczasowe zaangażowanie w służbę i gotowość do podejmowania kolejnych wyzwań i zdobywania nowych niezbędnych umiejętności, dzięki którym w przyszłości będą mogli zajmować wyższe stanowiska służbowe zarówno w kraju, jak i w strukturach międzynarodowych. - Gratuluję Panom rozpoczęcia studiów. Jestem przekonany, że doskonale sobie poradzicie. Życzę powodzenia – powiedział szef MON.

Kształcenie na Podyplomowych Studiach Polityki Obronnej realizowane jest w obszarze nauk społecznych i dyscypliny nauki o bezpieczeństwie. Zakres tematyczny studiów obejmuje zagadnienia m. in. procedur planowania i zarządzania strategicznego, organizacji systemu bezpieczeństwa i obronności państwa oraz roli poszczególnych komponentów wojskowych i cywilnych w tym systemie, uwarunkowań geopolitycznych, społeczno-ekonomicznych i prawnych bezpieczeństwa.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Cykuta

    Nieszablonowe myślenie w WP. Tiaaaa

  2. ursus

    Proponuję dodać do programu: etykę, matematykę, logikę, filozofię, geopolitykę, naukę handlu, oraz obowiązkowo część rozwijającą kreatywność tj. plastykę/technikę/malarstwo/rzeźbiarstwo itp., bo część zapewne prędzej, czy później trafi do IU, PGZ i nie wiadomo gdzie jeszcze. Celem edukacji powinno być ukształtowanie zdolności logicznego, nieszablonowego myślenia.