Reklama
  • Wiadomości

Rapid Panther. F-15 w Powidzu

Do bazy Polskich Sił Powietrznych w Powidzu przyleciały amerykańskie samoloty F-15E Strike Eagle. Goście polskich lotników wzięli udział ćwiczeniu Rapid Panther.

Fot. U.S. Air Force
Fot. U.S. Air Force

W bazie Polskich Sił Powietrznych w Powidzu znalazły się amerykańskie samoloty F-15E Strike Eagle z 48. Skrzydła Myśliwskiego, które przyleciały do Polski z bazy RAF w Lakenheath, by wziąć udział w ćwiczeniu Rapid Panther. Maszynom i ich pilotom towarzyszy obsługa techniczna.

Amerykanie podkreślają, że ćwiczenie nie ma odniesienia do obecnej sytuacji na świecie. Samoloty Sił Powietrznych USA wraz z personelem są rutynowo przemieszczane na terenie Europy w celu odbywania podobnych ćwiczeń oraz wspierania sojuszników NATO-wskich i państw partnerskich.

Zgodnie z komunikatem U.S. Air Force przelot F-15E dowodzi zdolności 48. Skrzydła Myśliwskiego do szybkiego przemieszczania się w sile kilku samolotów i towarzyszącego personelu w celu przeprowadzenia ćwiczeń lotniczych, doskonalących kolektywną gotowość oraz umacniających relacje z sojusznikami w NATO i krajami partnerskimi. Jest to też jeden ze sposobów, w jaki USA dowodzą zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa regionalnego.

Zobacz również

WIDEO: "Żelazna Brama 2025" | Intensywne ćwiczenia na poligonie w Orzyszu
Reklama
Reklama