Siły zbrojne
Polsko - koreańskie rozmowy o współpracy
Korea słynie z produktów bardzo dobrej jakości, dlatego też liczę, że wojskowa współpraca będzie się rozwijać - powiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas spotkania z delegacją koreańskiej Agencji Planowania Zakupów Obronnych (DAPA) - informuje na swoich stronach internetowych MON.  
Przedstawiciele DAPA przebywają w Polsce z kilkudniową wizytą, podczas której prezentują możliwości przemysłu obronnego Korei. Jak mówił administrator DAPA Young- Geol LEE - ta wizyta to budowanie wzajemnego zaufania i początek rozwoju bardziej intensywnych relacji. Minister obrony przypomniał, że istnieją dobre fundamenty do współpracy, gdyż - Prezydent RP oraz Korei podpisali stosowne dokumenty o partnerstwie strategicznym w roku 2013.
Na bazie tego warto podejmować konkretne inicjatywy na rzecz obronności i bezpieczeństwa w różnych dziedzinach np. w ramach Sił Powietrznych, czy obrony powietrznej, gdzie Korea posiada duże możliwości i doświadczenie. Minister Siemoniak wyraził nadzieję, że do czasu jego jesiennej wizyty w Seulu zostaną wypracowane niezbędne rozwiązania na poziomie eksperckim. Podkreślił też, że niezwykle istotne jest, aby - strategiczne partnerstwo obejmowało transfer technologii.
MON
Jack Luminous
Juz niedlugo na wyposazeniu WP pojawi sie opancerzony Daewoo Matiz oraz specjalna wersja "komfort" do wozenia generalskich tylkow.
Kermit
Współpracy nie ma nawet między polskim rządem a wojskiem, nie ma jej też miedzy polskimi spółkami obronnymi a tu się tak daleko zapuszczać chcemy???? A co mają stary, zużyty sprzet przeznaczony na kasacje o nasz rząd niebawem ogłosi jak to kupił super (wycowany sprzet) uzbrojenie w dobrym stanie dla naszej armii;/
jgkgjkfl
Chodzi o wciśnięcie Kia serii KM zamiast tarpana . Jakiś rok temu była o tym mowa .
Miroo
Dobry kierunek... naszymi strategicznymi kierunkami współpracy powinny być: Korea płd, Tajwan, Japonia, Izrael, Szwecja..
rafalwes
tak, tak, jeszcze Finlandia i Turcja, a w przyszłości Ukraina.
observer
Koreański przemysł obronny w dużej mierze skonsolidowany jest w dwóch państwowych koncernach i daje to znakomite efekty, chociażby pierwsze w siwecie przyjęcie do służby OICW K11 - kombinowanego karabinka i powtarzalnego granatnika strzelajacego programowanymi granatami zintegrowanego ze skomputeryzowanym celownikiem dzienno-nocnym z kamerą termowizyjna.
Gość
Myślę że to krok we właściwym kierunku z Koreańczykami się coraz lepiej rozumiemy a do zaoferowania sobie tez mamy wiele.
ja
Spora część oferty koreańskiej zbrojeniówki opiera się o Amerykanckie tehnologie a oni nie pozwolą na transfer do Polski gdy na tym sowicie nie zarobią. Tak jest z rakietami przeciwlotniczymi.
Olo
No proszę, Koreańczycy będą transferowali do siebie naszą technologię. Pewnie chcą zbudować u siebie naszego T72.
Psyhofreak
Możeby tak K1 ?