Reklama

Siły zbrojne

Polskie F-16 ćwiczą na Słowacji

Fot. DGRSZ
Fot. DGRSZ

Dwa polskie F-16 biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach MACE XIX na Słowacji. Głównym celem manewrów jest ocena zdolności samolotów do samoobrony w obliczu zagrożenia ze strony systemów obrony przeciwlotniczej. 

W dniach od 23 do 27 lipca br. w bazie lotniczej Sliač na Słowacji odbywają się ćwiczenia lotnicze sił powietrznych krajó∑ NATO pod kryptonimem MACE XIX. 

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, głównym tematem ćwiczeń jest analiza i ocena efektywności różnych technik i systemów samoobrony statków powietrznych przeciw naziemnym systemom obrony powietrznej naprowadzanymi radiolokacyjnie.

Wyniki analizy mają zostać wykorzystywane do przygotowania i programowania systemów samoobrony statków powietrznych mających na celu zwiększenie efektywności przeciwdziałania i zwalczania obrony powietrznej przeciwnika oraz prowadzenia skutecznego lotniczego ataku elektronicznego.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.