Reklama

Siły zbrojne

Polskie F-16 ćwiczą na Słowacji

Fot. DGRSZ
Fot. DGRSZ

Dwa polskie F-16 biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach MACE XIX na Słowacji. Głównym celem manewrów jest ocena zdolności samolotów do samoobrony w obliczu zagrożenia ze strony systemów obrony przeciwlotniczej. 

W dniach od 23 do 27 lipca br. w bazie lotniczej Sliač na Słowacji odbywają się ćwiczenia lotnicze sił powietrznych krajó∑ NATO pod kryptonimem MACE XIX. 

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, głównym tematem ćwiczeń jest analiza i ocena efektywności różnych technik i systemów samoobrony statków powietrznych przeciw naziemnym systemom obrony powietrznej naprowadzanymi radiolokacyjnie.

Wyniki analizy mają zostać wykorzystywane do przygotowania i programowania systemów samoobrony statków powietrznych mających na celu zwiększenie efektywności przeciwdziałania i zwalczania obrony powietrznej przeciwnika oraz prowadzenia skutecznego lotniczego ataku elektronicznego.

Reklama

Komentarze (3)

  1. RMI

    A jeden F16 przyleciał dziś do Mielca na jutrzejsze pokazy lotnicze witając sie z mieszkańcami konkretną dawką swoich możliwości:)

  2. Davien

    Dropik, i Ukraina i Słowacja jako najnowsze S-300 ma wersje S-300PMU wiec to żadna róznica.Słowacja ma starsze rakiety 5W55R

  3. dropik

    lepiej by było ćwiczyć na ukrainie. oni mają nowsze wersje s-300

Reklama