Siły zbrojne

Pięciu oferentów amunicji do F-16 Jastrząb

Fot: ac.nato.int
Fot: ac.nato.int

Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania na dostarczenie 20 mm nabojów do działek myśliwców F-16C/D Jastrząb zgłosiło się pięciu oferentów. Wszyscy spełnili formalne wymogi i zostali zaproszeni do składania ofert.

Chodzi o wielozadaniową amunicję 20 mm nb MP LD M70 A1 lub równoważną do sześciolufowych działek systemu Gatlinga M61 Vulcan. Każdy F-16 ma jedno takie na stałe wbudowane rewolwerowe działko, służące do prowadzenia walki powietrznej na najbliższych dystansach. Jak podał właśnie Inspektorat Uzbrojenia do postępowania zgłosiły się firmy:

- MESKO S.A. (jedyny polski producent takiej amunicji, której technologię pozyskał od Nammo w ramach offsetu za F-16);

- MEGMAR LOGISTICS & CONSULTING Sp. z o.o.;

- WORKS 11 Sp. z o.o.;

- UMO Sp. z o.o.;

- CENZIN Sp. z o.o.

W związku z tym, że wszyscy ci oferenci spełnili wymogi formalne, a do składania ofert przewidywano zaproszenie nawet 10 podmiotów, wszystkie wymienione firmy będą mogły je złożyć.

W ocenie ofert pod uwagę będzie brana cena (80 punktów procentowych oceny) i gwarancja (20 pkt proc.). Dostawa amunicji ma zostać zrealizowana do 31 października 2022 r.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.