Siły zbrojne

Marynarka wojenna USA zwolni osoby niezaszczepione przeciw Covid-19

Autor. U.S. Navy/Twitter

Amerykańska marynarka wojenna ogłosiła, że zacznie zwalniać ze służby niezaszczepionych przeciw Covid-19. Proces może zająć do sześciu miesięcy, a marynarze, jeżeli zmienią zdanie i okażą certyfikat zaszczepienia, będą mogli pozostać na służbie .

Podobną decyzję podjęły Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, oświadczając we wtorek, że zwolniły 27 osób za odmowę zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

W amerykańskiej marynarce wojennej, według danych z wtorku, niezaszczepionych marynarzy było ponad 5,7 tys., co odpowiada ok. 1,65 proc. wszystkich osób na służbie - informowała agencja UPI.

Czytaj też

Wcześniej U.S. Navy ustanowiło 28 listopada ostatnim dniem, do którego wszyscy w czynnej służbie powinni się w pełni zaszczepić.

Zwalniani marynarze nie będą stawiani przed sądem wojennym, niemniej mogą być pozbawieni wsparcia na edukację, czy bonusów finansowych - tłumaczyła agencja. W niektórych przypadkach zwalniani będą zmuszeni zwrócić koszty wsparcia finansowego, które już otrzymali na edukację - dodano.

Do wtorku amerykańska marynarka wojenna otrzymała ponad 2,7 tys. wniosków o zwolnienie z obowiązku szczepienia z uwagi na przekonania religijne, jednak administracja nie przychyliła się do żadnego z nich.

Czytaj też

Jak tłumaczy UPI, U.S. Navy chce, by wszystkie osoby będące w służbie zostały zaszczepione przeciw Covid-19j ak najszybciej .

Źródło:PAP

Komentarze (2)

 1. Davien

  W ten sposób bardzo skutecznie szykują grunt pod kolejnych ludzi w stylu Timothiego McVeigha.

  1. Monkey

   @Davien: Zwłaszcza jeśli przy wysokim bezrobociu w USA z powodu COVID-19 ci ludzie nie znajdą pracy.

 2. Dzieju

  I bardzo dobrze. Zaczynamy od wojska, to może i w reszcie społeczeństwa niedługo będzie normalnie.