Siły zbrojne

Macierewicz: W poniedziałek ogłoszenie przetargu na śmigłowce

Fot. mon.gov.pl
Fot. mon.gov.pl

Antoni Macierewicz zapowiedział podczas briefingu prasowego podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, że w najbliższy poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg na śmigłowce dla polskiej armii.

"Pan minister Kownacki przekazał informację do prasy, że w poniedziałek ten przetarg ma zostać ogłoszony, oferty mają zacząć spływać" - poinformował szef resortu obrony na briefingu prasowym podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Szef MON powiedział także, że 60-dniowe opóźnienie w dostawie dwóch śmigłowców przeznaczonych do szkoleń nie stanowi kłopotu dla polskiej armii.

Macierewicz podziękował urzędnikom i przedstawicielom firm produkujących śmigłowce, którzy "tak szybko poradzili sobie z kłopotami, których poprzednia ekipa przez osiem lat nie mogła rozwiązać". 

Szef MON sprecyzował, że polskim siłom zbrojnym zostaną przekazane dwa śmigłowce do ćwiczeń, zaś przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców.

Zobacz także: Minister Macierewicz spotkał się z ukraińskimi parlamentarzystami

PAP - mini 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.