Reklama

Siły zbrojne

IU szuka ładunku prochowego do foteli katapultowych Su-22 i Mig-29

Fot. Julian Herzog, Wikipedia, CC BY 4.0
Fot. Julian Herzog, Wikipedia, CC BY 4.0

Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o zamówieniu, dotyczące dostawy ładunku prochowego PZ-AM. 

Jak podaje IU, przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2018 roku 62 kpl. ładunku prochowego PZ-AM lub wyrobu równoważnego. Ładunek prochowy PZ-AM jest przeznaczony do zabudowy w komorach korpusu drugiego stopnia zespolonego mechanizmu strzałowego KSMU foteli katapultowych K-36DM eksploatowanych na samolotach Su-22 i MiG-29.

Jak wspomniano wcześniej, dopuszcza się dostawę wyrobu równoważnego (wyrobu nie będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany będzie przedstawić wraz z ofertą dokładny opis, z którego będzie wynikać zachowanie równoważności oraz dokument potwierdzający, że zaoferowany wyrób równoważny został dopuszczony do eksploatacji na samolotach Su-22 i MiG-29 będących na wyposażeniu SZ RP na podstawie obowiązującej dokumentacji technicznej (tzn. ujętej w „Wykazie aktualnych wojskowych wydawnictw specjalistycznych” sygn. Szt. Gen. 1687/2017), bądź obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP biuletynu technicznego lub nowo opracowanego biuletynu technicznego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki równoważności zostaną określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), która zostanie przekazane wykonawcom zaproszonym do składnia ofert.

Inspektorat Uzbrojenia zaznacza, że liczbę wykonawców przewidziano na 10. Kryteria udzielenia zamówienia to oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem ceny (waga 60), okresu gwarancji (waga 20), okresu przydatności technicznej w opakowaniu hermetycznym (waga 10) oraz okresu przydatności technicznej po rozhermetyzowaniu (waga 10).

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczono na 6 marca 2018 roku, na godz. 9:00.

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (10)

  1. normalny

    zostawcie mig-i su-ku w święty spokoju.CO macie bo ROSYJSKIE? i co to znaczy że be ostatnio su pokazały amerykanom jak su-ki latają (ślepy bokser) przyleciały zrobiły co miały zrobić i uuussssaaaa zorientowali się co jest grane.pozdro Polak nie RUSEK nie USA ps.D.litery ironia dla tych z niskim.......

    1. widziałeś ok. 30-40 obiektów latających, lecących w po jednej linii, w równych odległościach od siebie ? Ja też to widziałem ok. 18 (okolice Mińska -Maz. wiesz co to było ?

    2. Moze to byly nowe satelity Starlink od SpaceX

  2. lotnik

    ha ha ha , a kryterium realnej skuteczności i gwarancja zadzialania skutecznego to pies ? te pozostale warunki można sobie wsadzic w d.. jeśli ładunek nie odpali . powinny byc przeprowadzone proby na symulatorach foteli , np 10 prób i jak bedzie 10.10 odpalonych - ok kupujemy i w tedy wchodzi w grę cena. Boże, kto prowadzi przetargi ? jest tam jeden lotnik MiGa 29 ? albo oficer techniczny jednostki ?

  3. eryk

    kolejny pośrednik dorobi się fortuny... aby tylko jak zwykle nie kupili od naszych \"przyjaciół\" którzy na pewno są w stanie zaoferować dobry produkt za połowę tej ceny bez firm-słupów.

  4. Gts

    Zamienic to wszystko na jeden typ F-16, ktorego domowic 3 eskadry poki produkcja jest mozliwa (rusza w Greenville w Q3 2018, dla Bahrainu), reszte pozamiatac, sprzedac, oddac do muzeum, zezlomowac i zrobic z tym wreszcie porzadek. Uruchomic Mastery do szkolenia, ogarnac temat Orlikow a nie bawic sie w latanie tasma zlomu.

    1. JSM

      Przydałoby się trochę ciężkich myśliwców przewagi powietrznej. Przynajmniej 3 eskadry np. F15. Używają takich samych silników jak F16 więc byłoby łatwiej.

    2. nie zaa uussaa polak

      a może f 14 są 2 to kupimy!

  5. spec

    10 lat temu opracowano w PL taki towar przez WAT i ZPS pionki, atestowany w ITWL. Najciemniej pod latarnią. Informacja w MON nie działa, bo co 3-5 lat zmienia się specjalista od zakupów. Następca ma zresetowaną bazę danych.

  6. asdasd

    Czyli można sądzić że w \"67\" nie zadziałała katapulta? Jeśli tak to porażka po całości, chociaż oczywiście prawdy się nie dowiemy tak czy inaczej.

  7. BieS

    Czyżby w \"67\" nie zadziałał stary ładunek?

    1. Bash

      Raczej po testach wyszło, że ładunki są przestarzałe i mogłyby nie zadziałać. Gdyby nie zadziałał to migi byłyby uziemione do dzisiaj.

    2. BFG

      Przecież ten pilot się nie katapultował - wszyscy się dziwili czemu.

  8. Arek

    Kierunek Ukraina?

  9. chuck

    Czyli ten Mig 29 z Mińska ostatnio koszący las - nie miał tego ładunku?

  10. Filot

    Te naboje są najbardziej logicznym zakupem do naszych samolotów. Piloci będą mieć pewność że zdążą się katapultować jak zobaczą zbliżające się MiGi i SU.

Reklama