Reklama

Siły zbrojne

Iran gotowy do eksportu sprzętu wojskowego i broni

Fot. Sonia Sevilla/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Sonia Sevilla/Wikipedia Commons/CC 3.0

Władze w Teheranie są gotowe do eksportu sprzętu wojskowego i broni - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na prowadzoną przez irańskich studentów agencję informacyjną Young Journalists Club (YJC).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

"W chwili obecnej Teheran jest gotowy do eksportu sprzętu wojskowego i broni" - cytuje agencja wtorkową wypowiedź dowódcy irańskich sił lądowych Kioumarsa Heydari'ego. Nastąpiło to tydzień po tym, jak Stany Zjednoczone oskarżyły Iran o przygotowanie do wysłania "kilkuset dronów" do Rosji.

Czytaj też

W ostatnich tygodniach rosyjscy urzędnicy co najmniej dwukrotnie odwiedzili lotnisko w środkowym Iranie, aby zapoznać się z irańskimi dronami zdolnymi do użycia broni w celu ewentualnego wykorzystania ich na Ukrainie - twierdzą oficjele z Białego Domu.

Reklama

Irański minister spraw zagranicznych Hossein Amir-Abdollahian w piątek rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem i odrzucił te oskarżenia - napisał Reuters.

Czytaj też

Wypowiedź wysokiego rangą irańskiego wojskowego zbiegła się z rozpoczynającą się we wtorek wizytą Władimira Putina w Iranie. Putin ma przeprowadzić rozmowy z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem na temat palących kwestii dotyczących regionu, w tym konfliktu w Syrii i popieranej przez ONZ propozycji wznowienia eksportu ukraińskiego zboża w celu złagodzenia globalnego kryzysu żywnościowego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. szczebelek

    A Izrael zaciera ręce...

    1. gdyby.

      Jest to ciekawe. USA - największy handlarz bronią oskarża że Iran spreda bron-) po czym Izrael który nielegalnie ma Atomówki oskarża że Iran będzie może chciał mieć atomówki. Po czym USA które wydają na zbrojenie 60 razy więcej niż Iran oskarża że ten zwiększył o 3% wydatki na armię. I na koniec oskarżają że Iran nie wraca do umowy która sami zerwaloli.. czyż świat to miejsce hipokryzji?

Reklama