Reklama

Siły zbrojne

Indonezja zamówiła kolejne systemy Skyshield

Indonezja zamówiła kolejne systemy Skyshield - fot. Rheinmetall
Indonezja zamówiła kolejne systemy Skyshield - fot. Rheinmetall

Indonezja zdecydowała się na zakup kolejnych systemów przeciwlotniczych Oerlikon Skyshield. Umowa podpisana w ostatnich dniach ma wartość 38 mln euro - informuje koncern Rheinmetall

Kontrakt obejmuje dostawę kolejnych modułów systemu Skyshield do końca roku 2015 oraz szkolenie personelu i usługi logistyczne w zakresie obsługi dla indonezyjskich sił zbrojnych.

Jest to kontynuacja zamówienia z 2009 roku, które obejmowało dostawy sześciu baterii systemu artyleryjskiego Skyshield wraz ze zawansowaną amunicją AHED (Advanced Hit Efficiency and Destruction), szkoleniem i obsługą techniczną w latach 2013-2014. Wartość kontraktu oszacowano na 113 mln euro. 

Skyshield jest lekkim, modularnym systemem przeciwlotniczym krótkiego zasięgu opracowanym przez firmę Oerlikon Contraves (obecnie należącą do koncernu Rheinmetall). System składa się z radarowego stanowiska kontroli ognia, dwóch działek rewolwerowych Oerlikon kalibru 35 mm o szybkostrzelności tysiąca strzałów na minutę i punktu dowodzenia. Może zostać wzbogacony o dwa moduły rakietowe, wyposażone w osiem pocisków kierowanych ziemia-powietrze każdy. Skyshield został opracowany z myślą o ochronie celów punktowych, zarówno przed pojazdami jak też pociskami rakietowymi.  

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.