Reklama

Siły zbrojne

Indonezja będzie budowała własne okręty podwodne

Indonezja tworzy infrastrukturę stoczniową dla budowy okrętów podwodnych opartych o jednostki Typu 209 – fot. www.outflankers.com
Indonezja tworzy infrastrukturę stoczniową dla budowy okrętów podwodnych opartych o jednostki Typu 209 – fot. www.outflankers.com

Indonezyjski minister obrony Purnomo Yusgiantoro poinformował, że Indonezja już niedługo stworzy infrastrukturę potrzebną do budowania własnych okrętów podwodnych.Infrastruktura ta zostanie zbudowana na terenie państwowej stoczni marynarki wojennej PT PAL w Surabaya. Jak wskazał minister będą na to potrzebne nie więcej niż 2-3 lata. Wszelkiej pomocy w tej inwestycji ma udzielić Korea Południowa. Współpraca to obejmuje sprzedaż licencji, pomoc techniczną oraz wyprodukowanie do 2014 r. prototypu. Drugi OP będzie budowany z udziałem indonezyjskich techników, natomiast trzeci będzie już tworzony w Indonezji.

Więcej: Indonezja kupuje trzy okręty Nakhoda Ragam

Wcześniej Indonezja podpisała kontrakt z koreańską stocznią Daewoo Shipbuildnig & Marine Engineering Co Ltd. (DSME) za 1,1 miliarda dolarów na budowę trzech okrętów podwodnych typu 209 (o wyporności 1400 t). Dla ich potrzeb jest tworzona nowa baza sił podwodnych w Zatoce Palu (Sulawesi), która ma być gotowa jeszcze w tym roku. Będą tam stacjonowały obecnie wykorzystywane okręty oraz te, które zostaną zbudowane dzięki Koreańczykom.

Więcej: Indonezja zainteresowana zakupem kolejnych rosyjskich samolotów

Indonezja będąc największym archipelagiem na świecie uważa, że potrzebuje proporcjonalnie do tego silnej marynarki. I okręty podwodne mają być właśnie wyznacznikiem tej siły.

(MD)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama