Reklama

Siły zbrojne

Hełmy i maski tlenowe trafią dla pilotów myśliwców

Hełm lotniczy Gentex HGU-55/ Fot. Gentex
Hełm lotniczy Gentex HGU-55/ Fot. Gentex

Inspektorat Uzbrojenia w ogłoszeniu poinformował o udzieleniu zamówienia na dostawę sprzętu wysokościowego, używanego przez Siły Powietrzne RP. Dwie firmy zajmą się jego dostawą, a kontrakty na nie mają łączną wartość ponad 4 mln zł.

W ogłoszeniu z końca grudnia ubiegłego roku czytamy, że Inspektorat Uzbrojenia poszukiwał kilkudziesięciu hełmów lotniczych oraz masek tlenowych, używanych w niektórych samolotach Sił Powietrznych RP.

Zamówienie zostało podzielone na cztery części i dotyczyło zakupu następującego wyposażenia:

  • 19 szt. hełmów pilota HGU-55/P, dopuszczonych do eksploatacji w myśliwcach F-16,
  • 25 szt. masek tlenowych MBU-20/P,
  • 34 kpl hełmu twardego ZSz-7AP, dopuszczonych do eksploatacji w myśliwcach MiG-29 oraz Su-22,
  • 3 szt. masek tlenowych KM-34D.

Postępowanie toczyło się według procedury ograniczonej. Termin składania ofert upłynął 10 lutego o godzinie 9:00. Wśród kryteriów wyboru znalazły się: cena o wadze 60 punktów procentowych oraz okres gwarancji z wagą 40.

Pomimo tego, że przewidywano pojawienie się nawet dziesięciu dostawców to dążono do tego żeby było było ich jak najmniej, a idealnie - jeden. Tym sposobem dodatkowe punkty zyskali oferenci, którzy zdecydowali się na większą liczbę dostaw, tj. jeden punkt za jedną dodatkową, dwa punkty za dwie, itd.

Decyzję o udzieleniu zamówienia podjęto 25 maja br. Wykonawcą w części pierwszej i drugiej została firma Parasnake Arkadiusz Szewczyk z Kielc. Za dostawę 9 szt. hełmów pilota HGU-55/P cena wyniosła 387 600 złotych brutto, natomiast 25 szt. masek tlenowych MBU-20/P kosztowało wojsko 465 000 złotych brutto.

Z kolei część trzecia i czwarta przypadła spółce FIN sp. z o.o. z Warszawy. 34 kompletów hełmu twardego ZSz-7AP zostało dostarczonych za 3 088 407 zł (bez VAT), a 3 maski tlenowe KM-34D wyceniono na 91 143 zł.

Termin realizacji wszystkich dostaw to 29 października 2021 r.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama