Siły zbrojne

DSEI 2015: BattleView360 – system obserwacji otoczenia wozów bojowych od BAE Systems

Fot. BAE Systems
Fot. BAE Systems

Podczas DSEI 2015 BAE Systems prezentuje BattleView360, czyli nowoczesną technologię pozwalającą na obserwację otoczenia wokół wozów opancerzonych. System pozwala na „widzenie przez kadłub pojazdu” oraz zapewnia dowódcom pełny widok na pole walki. BattleView360 można będzie w łatwy sposób zintegrować z różnymi typami współczesnych pojazdów bojowych. 

Podczas DSEI 2015 BAE Systems prezentuje BattleView360 - nowoczesną technologię pozwalającą na obserwację otoczenia wokół wozów opancerzonych. W Londynie pokazano system zamontowany na transporterze opancerzonym CV90, ale producent zapewnia, że można go łatwo zintegrować z różnymi typami współczesnych pojazdów bojowych. Główną cechą BattleView360 ma być umożliwienie „widzenia przez kadłub wozu” zarówno w paśmie widzialnym jak, i w podczerwieni, poprzez kamery zamontowane na zewnątrz pojazdu. Jest to rozwiązanie bazujące na tym stosowanym we współczesnych samolotach myśliwskich.

System działa w czasie rzeczywistym i opiera się na technologii tworzenia map cyfrowych, która śledzi pozycje wszystkich otaczających obiektów - zarówno wrogich jak i sojuszniczych - w trybie dwu lub trójwymiarowym. Ma to umożliwić dowódcy pojazdu opancerzonego efektywne dowodzenie i wydawanie komend do innych wozów. Dowódca ma też mieć możliwość oglądania obrazów wyświetlanych u innych członków załogi. Wskaźniki technologii BatlleView360 będzie można zamontować na dowolnych pojazdach, a także na bezzałogowych statkach latających.

Dzięki zastosowaniu BattleView360 załogi wozów bojowych będą mogły w łatwy i przejrzysty sposób wyświetlać pozycję jednostek zarówno własnych, jak i wrogich, określać teren, który może być obserwowany przez nieprzyjaciela, a także planować trasy przejazdu czy przelotu bezzałogowców. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.