Reklama

Siły zbrojne

Ćwiczenia Ocelot-21 w Nowej Dębie [FOTO]

Fot. 3BOT
Fot. 3BOT

Żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy brali udział w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym pk. „OCELOT-21” 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku. Szkolenie odbyło się w Nowej Dębie. Zasadniczym zadaniem pododdziału z Dębicy było znalezienie i rozpoznanie obiektu zainteresowania oraz wykonanie z żołnierzami pułku wspólnego napadu na ten obiekt.

Udział w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym pk. „OCELOT-21” dla żołnierzy z Dębicy na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie rozpoczął się w poniedziałek rano, 8 marca rekonesansem, a zakończył w środę. W tym czasie pododdział żołnierzy 3BOT współdziałał z żołnierzami 18. Pułku Rozpoznawczego. działając na ich korzyść podczas ćwiczenia.

Dotychczas żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nie mieli okazji do wspólnych zajęć z żołnierzami 18. Pułku Rozpoznawczego. To pierwsze tego typu szkolenie na Podkarpaciu z pododdziałami tego pułku. W czasie wspólnego ćwiczenia żołnierze z mieleckiej kompanii lekkiej piechoty doskonalili nabytą wiedzę i umiejętności. W czasie zajęć ich zadaniem było odnalezienie i rozpoznanie obiektu zainteresowania dla ćwiczącego pułku, przemieszczenie się do wyznaczonego punktu spotkania, przekazanie pełnej informacji o obiekcie, a następnie wejście w podporządkowanie ćwiczącego pododdziału z 18. Pułku Rozpoznawczego. Zajęcia zakończyły się wspólnym przygotowaniem i wykonaniem napadu na wcześniej rozpoznany obiekt.

Współdziałanie z żołnierzami 18. Pułku Rozpoznawczego było dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy żołnierzami oraz przygotowaniem do wzajemnego wspierania się w rejonach odpowiedzialności służbowej w czasie kryzysu i działań bojowych. Należy podkreślić, że jednym z zadań WOT w czasie wojny jest wspieranie wojsk operacyjnych. Deklarujemy swoją gotowość do współpracy i dalszych szkoleń z żołnierzami wojsk operacyjnych.

ppor. Maciej Urbanek, dowódca pododdziału z Dębicy

W ubiegłym tygodniu terytorialsi z Sanoka wspierali szkolenie w Bieszczadach 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Zakres zadań w czasie takich ćwiczeń obejmuje wiedzę, którą żołnierze WOT przyswoili sobie w etapie szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i trwającego zgrywania pododdziału.

Reklama
Reklama
image
Fot. 3BOT
image
Fot. 3BOT
image
Fot. 3BOT
image
Fot. 3BOT
Reklama

Komentarze

    Reklama