Reklama

Siły zbrojne

Będą nowe maszty oświetleniowe

Jest noc, na pierwszym planie widoczna tabliczka "Granica państwa, przekraczanie zabronione". W oddali widać pracujący maszt oświetleniowy na zielonej granicy polsko-białoruskiej
Maszt oświetleniowy 2. BOT
Autor. DWOT

Logistycy z Warszawy przyznali zamówienie na dostawę masztów oświetleniowych dla wojska wraz z agregatami prądotwórczymi. Koszt dostawy urządzeń wyniósł niespełna 5 mln złotych.

2 Regionalna Baza Logistyczna wszczęła we wrześniu postępowanie przetargowe polegające na dostawie dziewiętnastu masztów oświetleniowych z agregatami prądotwórczymi na przyczepie. Czytając ogłoszenie o zamówieniu zauważamy, że dziesięć fabrycznie nowych kompletów miały zostać pozyskane w zamówieniu gwarantowanym a pozostałe dziewięć w opcjonalnym. Jeden komplet urządzenia składa się z teleskopowego masztu wysuwanego w sposób hydrauliczny, agregatu, przyczepy jedno lub dwuosiowej, kilku lamp LED, przewodów, narzędzi oraz pomniejszych elementów.

Czytaj też

Maszty służą do oświetlania dużych powierzchni w miejscach, gdzie nie było tego typu infrastruktury lub gdy została ona zniszczona np. w wyniku klęsk żywiołowych. Są używane m.in. na granicy polsko-białoruskiej przez jednostki WOT. Z powodzeniem mogą również oświetlić place, budowy, wnętrza hal lub obozowiska, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Czytaj też

18 października zakończono przyjmowanie ofert. Jak czytamy z informacji z ich otwarcia, do udziału w postępowaniu zgłosiły chęć trzy podmioty: Riello Delta Power Sp. z o.o z Warszawy, Agregaty Pex-Pool Plus Janusz Kania z Dębicy i Metalpower Sp. z o.o. z Buszewa. Ostatnia oferta firmy została odrzucona przez zlecającego wykonanie zadania, zaś pozostałe dwa nieznacznie różniły się ceną. Ostatecznie najwyższą punktację otrzymało przedsiębiorstwo Agregaty Pex-Pool Plus, oferując za dostawę masztów oświetleniowych 4,9 mln zł brutto. Druga firma Riello Delta Power za wykonanie tego samego zadania oferowało 5,1 mln brutto.

Według jednego z załączników do Specyfikacji Warunków Zamówienia maszty oświetleniowe dostarczone być powinny do dnia 30 listopada bieżącego roku, do Składu Komorowo w Ostrowi Mazowieckiej.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Monkey

    Mam nadzieje, że imigranci i przebrani za cywilów Białorusini nam ich nie zniszczą. Niemal 5 mln złotych to jednak są pieniążki.

Reklama