Siły zbrojne
Amerykanie budują wielki radar antyrakietowy
Koncern Lockheed Martin otrzymał kontrakt za 784 miliony dolarów na opracowane, montaż i uruchomienie na Alasce radaru dalekiego zasięgu LRDR (Long Range Discrimination Radar).
Nowa stacja radiolokacyjna ma wejść w skład systemu obrony antyrakietowej Stanów Zjednoczonych BMD (Ballistic Missile Defense). Prace mają być wykonane do stycznia 2024 r. przede wszystkim w zakładach koncernu Lockheed Martin w Moorestown w New Jersey oraz w bazie amerykańskich sił powietrznych Clear na Alasce.
Nowy radar będzie posiadał stacjonarną, aktywną antenę, która zostanie wykonana w oparciu o technologię azotku galu. Ma to zwiększyć szybkość przeszukiwania przestrzeni oraz zmniejszyć rozmiary systemu antenowego, który pomimo tego i tak będzie miał rozmiary dużego budynku (podobnie jak inne, obecnie wykorzystywane radary systemu obrony antyrakietowej dalekiego zasięgu).
Program LRDR jest rozwijany na zapotrzebowanie agencji obrony rakietowej MDA (Missile Defense Agency) i ma współpracować m.in. z systemami antyrakietowymi PAC-3 (Patriot Advanced Capability-3) praz THAAD (Terminal High Altitude Area Defense).
Koncern Lockheed Martin otrzymał kontrakt za 784 miliony dolarów na opracowane, montaż i uruchomienie na Alasce radaru dalekiego zasięgu LRDR (Long Range Discrimination Radar).
fan bajkopisarstwa "z netu"
Znaczy się hamburgery kopiują rosyjskie Woroneże? :-)))
xawer
To "Woroneże" mają antenę wykonaną z azotku galu? Prawdziwe bajki opowiadasz "fanie"!
Ares
Bzdury. Woronoże pracują w pismach fal metrowych i decymetrowych. Dlatego są tylko radarami wczesnego wykrywania. Radar LRDR będzie radarem pracującym w paśmie S-band dzięki temu będzie można go zintegrować z systemami przeciwrakietowymi jak Patriot, THAAD i AEGIS.
edi
Pucio będzie ZANIEPOKOJONY i przedstawi GWIAZDĘ ŚMIERCI oczywiście CZERWONĄ.