Reklama

Siły zbrojne

160 mln na części do KTO Rosomak

Fot. 17 WBZ
Fot. 17 WBZ

Zakłady Rosomak S.A. działające w konsorcjum, którego liderem jest PGZ, zawarły umowę o wartości 160 mln zł dotyczącą dostawy części zamiennych do systemu wieżowego HITFIST-30P dla Wojska Polskiego. Będą one realizowane w latach 2015-2018.

Konsorcjum PGZ-Rosomak S.A. było jedynym oferentem w tym postępowaniu, którego wstępną wartość 4. Regionalna Baza Logistyczna oszacowała na 130 mln zł. Jednym kryterium w tym postępowaniu była cena. Przetarg ograniczony został ogłoszony 4 lipca 2015 roku, a decyzja o udzieleniu zamówienia zapadła 25 września.

Hitfist-30P to dwuosobowa wieża, wyposażona w automatyczne działko ATK Mk 44 kalibru 30 mm z dwustronnym podajnikiem amunicji i sprzężony karabin maszynowy UKM-2000C . Uzbrojenie jest stabilizowane w dwóch płaszczyznach i wyposażone w dzienno-nocny system kierowania ogniem z termowizorem i laserowym dalmierzem.

Od lipca bieżącego roku pełną licencję na montaż, integrację, obsługi i remonty wież Hitfist-30P posiada spółka Rosomak S.A. na mocy umowy z firma OTO Melara. Siemianowickie zakłady mogły więc złożyć ofertę samodzielną, działając jedynie w ramach PGZ.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Gottard

    To jest sprzęt misyjny do gonienia nielicznych, niepiśmiennych, bosonogich pasterzy z AK-47 po pustyni. To się nie nadaje do obrony Polski przed zmasowaną agresją nieprzeliczonych hord pancernych wroga. Zamknąć ten chory, drenujący budżet MON program, koniec z misjami i misjonarzami. Żarty się skończyły. Finlandia się na tym obłowiła i tyle z tego pożytku.

    1. hej

      te geniusz według ciebie wszyscy to idioci tylko ty jesteś mądry. zastanów się po co wobec tego np. Rosjanie, Ukraińcy robią takie pojazdy. czemu Białorusini kupują 32 sztuki btr 82a.

Reklama