Reklama

Geopolityka

Rosjanie remontują syryjskie samoloty bojowe

Do Internetu wyciekły zdjęcia remontowanego w Rosji samolotu Su-24 należącego do lotnictwa syryjskiego fot. topwar.ru
Do Internetu wyciekły zdjęcia remontowanego w Rosji samolotu Su-24 należącego do lotnictwa syryjskiego fot. topwar.ru

Zdjęcia zamieszczone w sieci przez rosyjskich internautów świadczą o tym, że w Rosji są remontowane syryjskie samoloty bojowe Su-24MK.

Na zdjęciach widać wyraźnie remont połączony z modernizacją samolotu Su-24MK (numer burtowy 3506) w lotniczych zakładach remontowych nr 514 w Rżewie (miasto w środkowej Rosji w obwodzie twerskim nad Wołgą). Według blogerów na zdjęciu widać moment naprawy systemu celowniczo – nawigacyjnego PNS-24.

Sprawa stała się o tyle głośna, że dotyczy samolotu Su-24MK klasyfikowanego jako „bombowiec frontowy”, którego głównym przeznaczeniem jest wykonywanie uderzeń rakietowo – bombowych (w tym z małych wysokości) na cele naziemne, w każdych warunkach meteorologicznych i o każdej porze doby. Są więc to maszyny intensywnie wykorzystywane przez rząd syryjski przeciwko siłom opozycyjnym.

Według oficjalnych danych na uzbrojeniu syryjskiego lotnictwa jest obecnie 20 bombowców taktycznych Su-24MK.

Reklama

Komentarze (8)

 1. Jack Bauer

  Irak, Libia, Egipt czy Syria - za każdym razem Zachód obstawiał źle, ułatwiając zadanie islamistom. A i w Afganistanie - gdzie miał rację - interwencję do tego stopnia spieprzył, że ledwie go opuści talibowie do władzy wrócą w chwale.

  1. KajaK

   Zachodowi właśnie o to chodzi... Łatwiej utrzymać władze jeśli w społeczeństwie panuje choć odrobina niepokoju, a muzumanie wierzą, że zachód naprawdę się ich obawia...

 2. Win

  O co tyle szumu w Syrii władze starają się utrzymać jedność państwa, żeby nie rozpadło się na małe prowincje rządzone przez pseudo opozycję.. a interwencja w Libii pokazała już gdzie narody tego regionu mają zachodnią demokrację... tam jej nigdy nie było i nie będzie ... ludzie mają tam inną mentalność i od zawsze byli rządzeni autorytarnie i silną ręką.

 3. ito

  No przepraszam- sprzedali? Sprzedali. Przyzwoitość i dobry zwyczaj handlowy nakazuje zapewnić najlepszy możliwy serwis.

 4. Wojtekus

  Jak widac zenska ekipa ekspertow robi cuda. Szkoda ze Izrael nie moze zbombardowac tych syryjskich maszyn w Rosji.

  1. Darek

   Szkoda, że Palestyńczycy bynajmniej nie prewencyjnie nie mogą zbombardować tego samozwańczego jak Kosowo pokracznego tworu jakim jest Izrael....

  2. bolko

   Kobiety nie pija dużo więc są większe szanse, że remont nie zostanie sknocony.

 5. Artwi

  A co? Tylko NATO i Izraelowi wolno bombardować islamskich terrorystów?

  1. major major

   ale co w tym złego -?

 6. Pietor

  I bardzo dobrze. Nie popieram misji zagranicznych, ale gdyby Polska wspierała w jakikolwiek sposób Syrię to zrobiłbym wyjątek.

 7. Ariel

  Gdzie na tym zdjęciu widać , że ta szyna jest modernizowana dla Syrii ? Na kadłubie nie widać żadnego napisu pt. "Modernizujemy dla Syrii !"

 8. kris

  I co w tym złego??? Syria broni sie przed muzułmanskimi terrorystami !

Reklama