Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie
Rosjanie kończą przygotowania do zimowych igrzysk wojskowych
Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowała, że kończą się przygotowania III międzynarodowych, zimowych igrzysk wojskowych w Soczi, które mają trwać od 23 do 28 lutego 2017 r. Sportowcy mają rywalizować w 7 różnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych, na zakończeniu których planuje się rozdać 44 komplety medali.
Rosja otrzymała prawo zorganizowania III międzynarodowych, zimowych igrzysk wojskowych w czasie 70. zgromadzenie ogólnego Międzynarodowej Rady Sportów Wojskowych CISM (trzeciej pod względem wielkości organizacji sportowej: po MKOL i FISU - Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego), które odbyło się 22 maja 2015 r. w Kuwejcie. Pierwsze tego rodzaju zawodu odbyły się w 2010 r. we włoskiej miejscowości Aosta, drugie - w 2013 r. w Annecy we Francji. Wtedy rywalizowało tysiąc sportowców z czterdziestu krajów w ośmiu dyscyplinach sportowych.
W III międzynarodowych, zimowych igrzysk wojskowych będą przeprowadzone następujące konkurencje: biatlon, narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, bieg na orientację na nartach, skialpinizm, wspinaczka w pomieszczeniach oraz łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim (short track). Uroczysta ceremonia otwarcia nastąpi 24 lutego 2017 r.
Biatlon
Od lat najbardziej „wojskową” dyscypliną sportową jest biatlon. To właśnie w tej konkurencji Rosjanie liczą na największe sukcesy. Przykładowo na piątym etapie Pucharu Świata w biatlonie, który odbył się w Ruhpolding w Niemczech w rosyjskiej reprezentacji było aż pięciu sportowców – żołnierzy: Tatiana Akimowa, Uliana Kajszewa, Matwiej Elisiew, Anton Babikow i Maksim Cwietkow.
Zawody biatlonowe w trakcie III zimowych igrzysk wojskowych w Soczi będą trwały od 23 do 27 lutego i zostaną przeprowadzone na narciarsko – biatlonowym kompleksie „Łaura”. Zorganizowano pięć konkurencji: sztafeta mieszana, bieg sprinterski na dystansie 7,5 km (kobiet) i 10 km (mężczyzn) oraz wyścig patrolowy na dystansie 15 km (kobiet) i 20 km (mężczyzn).
Bieg patrolowy nie jest dyscypliną olimpijską. Zespół biorący udział w takim wyścigu składa się z czterech osób startujących jednocześnie. Lider ekipy biegnie bez broni i kieruje strzelaniem trzech pozostałych członków patrolu. Strzelanie jest tylko jedno z pozycji: leżąc. Za każde nietrafienie cały zespół biegnie rundę karną. W biatlonie rosyjska drużyna będzie liczyła dziesięć osób (pięciu mężczyzn i pięć kobiet).
Skialpinizm
Jedną z najnowszych dyscyplin będzie jednak skialpinizm. Weźmie w niej udział 30 sportowców z ośmiu krajów: Francji, Hiszpanii, Libanu, Niemiec, Rosji, Słowenii, Szwecji i Włoch. Rosjanie przypuszczają, że najsilniejsze zespoły wystawią kraje alpejskie. Według trenera rosyjskiego zespołu Andrieja Romanowa „We Francji, Niemczech i Włoszech ludzie od trzech uprawiają skialpinizm. Sportem tym jest zainteresowana tam aż jedna trzecia młodych ludzi”.
W skład większości zespołu ma wejść czterech skialpinistów: dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Będą oni rywalizowali w dwóch dyscyplinach: wyścigach indywidualnych i zespołowych. Start ma się rozpocząć na wysokości 1600 m. Zawodnicy będą się wspinać w warunkach zimowych na czas na szczyt Roza Pik na wysokości 2320 m (najwyższy punkt grzbietu Aibga) i później zbiegać na wysokość 1600 m. Różnica poziomów będzie więc wynosić około 750 m. W zawodach indywidualnych zawodnicy będą musieli wykonać cztery wejścia i zejścia, natomiast w wyścigu zespołowym – aż pięć.
Skialpiniści będą rywalizowali w dniach 23-28 lutego 2017 r. w oparciu o olimpijskie centrum narciarskie „Roza Chutor” w Soczi. Pierwsze konkurencje: wyścigi indywidualne kobiet i mężczyzn odbędą się 24 lutego br. (w piątek). Bieg zespołowy planuje się przeprowadzić 27 lutego br. (w poniedziałek).
Jak na razie trwa obóz treningowo - szkoleniowy żołnierzy-skialpinistów z rosyjskich sił zbrojnych Zostali oni zgrupowani w tym celu w olimpijskim centrum narciarskim „Roza Chutor”. Trzon tego zespołu tworzy troje rosyjskich mistrzów sportu: posiadacze rekordu świata w szybkości wspinania się na Elbrus i rekordu świata w szybkości wspinania się na Pik Lenina: Witalij Szkiel i Jekatierina Mitjajewa oraz mistrz Rosji i sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej: Jewgienij Markow. Wszyscy oni są zawodnikami klubu CSKA Moskwa. Z tego klubu pochodzi również trener zespołu.
Czwartym sportowcem reprezentacji skualpinizmu armii rosyjskiej jest Anastazja Szewcowa - studentka wojskowego instytutu kultury fizycznej WIFK w Sankt Petersburgu. Rosjanie mają jeszcze dwóch zawodników rezerwowych: Swietłany Bieriezań, która służy w siłach powietrzno-kosmicznych w Kraju Kamczackim oraz Ajdar Nugralijew - student WIFK.
serek waniliowy
Skoro zwykli sportowcy koksują się na potęgę i jest to proces pod egidą państwa, to co dopiero musi się dziać wśród sportowców wojskowych....
niemodyfikowany
Oczywiście w oazie światowego dobrobytu, czyli na Zachodzie, w tym także w Polsce, "zwykli sportowcy" nie stosują żadnego dopingu i problem ten z oczywistych względów w ogóle tam nie istnieje... Jedynie czasami wyczynowcy stosują nieodpowiednie kremy do ust, leki na astmę, napoje energetyczne etc. Natomiast "sportowców wojskowych" nie posiada żaden z krajów członkowskich NATO, co najwyżej emerytów...
olo
Kiedy nakarmią 27 000 000 głodujących Rosjan i ponad 5 000 000 pracujących biedaków za kwotę 100 $ miesięcznie a na co pozwala ich prawo.