Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiana na czele NCBR

Autor. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Wiceszef resortu Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Żalek powołał dr. Pawła Kucha na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - przekazało we wtorek NCBR.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

Dr Kuch zastąpił na stanowisku dr. Remigiusza Kopoczka, który kierował centrum od lutego br.

Czytaj też

Jak podało NCBR w komunikacie prasowym, dr Paweł Kuch jest radcą prawnym, ekspertem z zakresu negocjacji, M&A, ochrony danych osobowych, tworzenia strategii biznesowo-prawnych i międzynarodowych kontraktów handlowych oraz autorem szeregu publikacji naukowych.

Reklama

Posiada długoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, zarówno w sektorze gospodarczym, finansowym, jak i badawczo-rozwojowym. Z wykształcenia prawnik i ekonomista. Doktoryzował się na Uniwersytecie w Zurychu - czytamy w komunikacie NCBR.

Czytaj też

Dr Kuch przez ostatnie 14 lat prowadził prywatną praktykę, reprezentując podmioty komercyjne z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, własności intelektualnej, prawa lotniczego i innych. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej.

Zmiana na stanowisku wiąże się z przejściem NCBR spod zwierzchnictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki na Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest to konsekwencją nowelizacji ustawy NCBR.

Czytaj też

NCBR jest agencją powołaną do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa

Reklama

Komentarze

    Reklama