Reklama

Wojsko zaprasza producentów dronów

Rangersi i drony
Operatorzy 2nd Ranger Battalion z małymi bsp w trakcie ćwiczeń w Joint Base Lewis-McChord, czerwiec 2025 r.
Autor. U.S. Army Spc. Luke Sullivan, domena publiczna

Wojsko Polskie nie ustaje w poszukiwaniu nowych dronów. W najbliższych dniach dojdzie w tej sprawie do spotkania WP z producentami bezzałogowców.

W ostatni dzień lipca na terenie Wojskowej Akademii Technicznej dojdzie do spotkania przedstawicieli Wojska Polskiego z firmami zainteresowanymi dostawą Bezzałogowych Statków Powietrznych dla Sił Zbrojnych RP.

„W dniu 31.07.2025 r. w godz. 9.00 – 15.00 w sali kinowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się spotkanie z Wykonawcami zainteresowanymi dostawą Bezzałogowych Statków Powietrznych na potrzeby Sił Zbrojnych RP. W spotkaniu zaplanowano udział przedstawicieli Sił Zbrojnych RP oraz przedstawicieli podmiotów zewnętrznych zainteresowanych dostawą Bezzałogowych Statków Powietrznych na potrzeby Sił Zbrojnych RP” - czytamy w komunikacie.

Reklama

Jak wskazuje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych na swojej stronie podmioty, które będą prezentować swoją ofertę dronów będą zobowiązane do przedstawienia „rozwiązań technicznych, możliwości produkcyjnych oraz zakresu asortymentu, jakim dysponują”.

Czytaj też

W spotkaniu będą mogły wziąć udział maksymalnie dwie osoby reprezentujące danego wykonawcę.

Reklama
WIDEO: Defence24 Days 2024 - Podsumowanie największego forum o bezpieczeństwie
Reklama

Komentarze (2)

  1. Essex

    Ja mam jedna rade dla tych firm....pamietajcie ma byc drogo!

  2. Zbyszek

    Problemem nie jest zaproszenie (choć i to jest dobre) tylko system zamawiania. Wiele wskazuje na to że drony będą błyskawicznie ewoluować przez kilka następnych lat. Trzeba ograniczać partie produkcyjne a zwiększać moce oraz budować zapasy wrażliwych elementów takich jak np magnesy neodymowe czy german do noktowizji. Trzeba zbliżyć się do Brave1, ale do tego jeszcze trzeba stworzyć klienta. Dziś ćwiczenia wojskowe to egzamin który jak pójdzie źle to kłopoty ma dowódca. Dobrze jest wtedy gdy uda się działać zgodnie z obowiązującą doktryną. A tu trzeba szukać nowych sposobów działania. Trzeba wciągnąć jednostki do szerokiego eksperymentowania, muszą one czuć potrzebę znalezienia luki w procedurach, odkrycia takich nowych sposobów niszczenia wroga by jemu drastycznie ograniczyć możliwość zadawania strat nam (o posuwaniu się do przodu nie wspomnę). Jak odzyskać manewrowowość? Jak odeprzeć atak nie na tarczy wschodniej ale przed nią

Reklama