Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojsko kupuje namioty za 9,5 mln zł

Fot. Lubawa
Fot. Lubawa

Firma Lubawa S.A. podpisała kontrakt na dostawy namiotów NS-97 o wartości 9,52 mln zł brutto. Zamówienie złożyła 4. Regionalna Baza Logistyczna. 

Umowę na dostawę namiotów podpisano 23 października, jej realizacja ma zakończyć się do 10 grudnia 2015 roku. Jest to kolejna już dostawa produktów Lubawy dla 4. RBL we Wrocławiu. Łączna suma umów podpisanych z tym podmiotem rzekroczyła w ciągu ostatnich 12 miesięcy 18,9 mln PLN brutto. Przedmiotem poszczególnych zamówień były namioty, modułowe zestawy stołówkowe oraz zestawy ratownictwa chemicznego.

Czytaj więcej: Namioty Lubawy - drogie, ale nowoczesne

Namiot NS-97, jak czytamy w specyfikacji MON, „ma kształt przeciętego na połowę walca, składa się z czaszy, podpinki, ściany przedniej osłaniającej, podłogi i stelaża. Dach czaszy namiotu jest trwale połączony ze ścianami bocznymi i czołowymi. W ścianach bocznych znajdują się otwory okienne okrągłe z prostokątnymi zasłonkami z siatki (moskitiery) i z tkaniny zasadniczej.” Namiot wraz z absydą ma długość 6,5 m (bez absydy 5,0 m), szerokość 4,56 m, wysokość maksymalną 2,12 m oraz powierzchnię użytkową około 27 m2. Całość waży 195,3 kg.

Reklama

Komentarze (8)

 1. ork

  Komuś tu duzo 20 k za namiot wojskowy...w jakim wy świecie żyjecie? Dobry,profesjonalny i cywilny namiot dla 4 osób kosztuje min. 5 k..normalnie ludzie wychowani na tandecie z supermarketów..

 2. kim1

  Dla uchodźców?

  1. Dankan

   obawiam sie ze tak.....

 3. Dankan

  skoro wysokość wynosi 2,12 a szerokość 4,56 to nie jest to walec przecięty na połowę tylko elipsa...

 4. Luke

  A maja HVAC system?

  1. Kilo

   A co to dokladnie jest? ;) Jak nie zdefiniujesz w zamowieniu to NS-64 tez mial, w koncu byla specjalna "koza" do niego. ;)

 5. raptor

  Namioty za 10 baniek? To ile oni ich zamówili? I po co tak dużo? Chyba, że są takie drogie, gdzieś znalazłem, że taki "enes" kosztuje 20K PLN... no trochę dużo chyba... jak to przy 5K PLN wydaje się już ceną przesadzoną. Jakieś tam kosmiczne technologie występują, że ma to kosztował 20K?! Niezły deal... dla producenta.

  1. maniek

   Cena wynika z zastosowanych w nim materiałów - na stronie producenta można znaleźć takie informacje: Przeznaczony jest do grupowego biwakowania, magazynowania lub wykonywania czynności wymagających zabezpieczenia przed oddziaływaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Namiot ma kształt przeciętego na połowę walca, o ścianach czołowych składających się z dwóch części spinanych na pętle. W ścianach bocznych znajdują się otwory okienne z prostokątnymi zasłonkami z siatki i tkaniny zasadniczej. Okrągłe okna są wykonane z folii twardej lub celuloidu oraz wyposażone w blachę kominową do tradycyjnego ogrzewania. Dwa dodatkowe otwory rękawowe służą do podłączenia nagrzewnic. Konstrukcja namiotu umożliwia łączenie kilku namiotów w szereg. Wykonany jest z tkaniny bawełniano-poliestrowej o impregnacji wodoodpornej, przeciwgrzybicznej i trudnopalnej oraz tkanin powlekanych o najwyższych parametrach wytrzymałościowych i funkcjonalno-użytkowych. Składa się z czaszy zewnętrznej, podpinki, podłogi i stelaża stalowego. Powierzchnia użytkowa jest dodatkowo powiększona o szerszą absydę. Cały namiot wspiera się na stelażu stalowym zabezpieczonym antykorozyjnie.

 6. vlad108

  Cel tego zakupu to nie aby obozy koncentracyjne dla imigrantów siłą nasłanych przez Niemcy?

 7. kK

  no tak bo przecież to jest sprzęt pierwszej potrzeby nie to co hełmy prawda a tymczasem 2/3 hałerów w wp to nocniki

 8. Kilo

  Kilka lat temu korespondowalem z DRASH'em w sprawie ich oferty I jestem gotow przysiac, ze ich namioty byly tansze. Oczywiscie przez pare lat zmienilo sie sporo, takze kurs USD, ale jesli "odswiezony" NS-64 mamy cenowo porownywac z DRASH'em to to jednak jest nieporozumienie.

Reklama