Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Teldat nagrodzony przez Raytheon

Fot. TELDAT.
Fot. TELDAT.

Spółka Teldat otrzymała od Raytheon Global nagrodę „EPIC Award”. Polska firma dostarcza amerykańskiemu koncernowi komponenty wykorzystywane do budowy zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

Jak podkreśla Teldat, spółka otrzymała wyróżnienie w ramach „2018 Raytheon Supplier Excellence Program” (Program Doskonałości Dostawców Raytheon) i jest ono wyrazem bardzo wysokiego uznania dla doskonałości dostawcy w zakresie wydajności, innowacji oraz współpracy. Wyróżnienie EPIC Award jest przyznawane raz w roku wybranym podmiotom gospodarczym, dostarczającym produkty firmom wchodzącym w skład korporacji Raytheon.

Nagrodę wręczono w trakcie uroczystej ceremonii, która odbyła się w dniu 25 czerwca 2018 r. w Bostonie w stanie Massachusetts w USA. Teldat zwraca uwagę, że jest ona kolejnym wyróżnieniem uzyskanym w Stanach Zjednoczonych przez spółkę, potwierdzającym najwyższą jakości produktów i ich wzorowe dostawy. Wcześniej, w maju br. Teldat otrzymał nagrodę “4-Star Supplier Excellence Award” od Raytheon IDS (Integrated Defense Systems).

Obecne wyróżnienie EPIC Award ma jeszcze większą wagę, bowiem zostało przyznane polskiej spółce przez Raytheon Global. Teldat został wybrany spośród dziesiątek tysięcy dostawców z całego świata, dostarczających wyroby i usługi wszystkim firmom wchodzącym w skład tej dużej amerykańskiej korporacji. W komunikacie spółki zaznacza się, że jest ona też pierwszym polskim podmiotem nagrodzonym EPIC Award.

Teldat dostarcza komponenty wykorzystywane do budowy zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot. Rozwiązania Teldat są już dziś używane w kilku krajach wykorzystujących system Patriot, są też przygotowywane do wdrożenia w następnych. Z wcześniejszych informacji wynika, że chodzi m.in. o elementy systemów łączności, wywodzące się z Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN.

Komentarze (15)

 1. Uua

  Ważny i dotychczas jedyny taki fakt dotyczący naszego przemysłu - gratulacje i zadowolenie

 2. Zachwycony

  Jednak niektóre polskie firmy (szkoda, że jeszcze tak nieliczne) potrafią się znaleźć i wzorowo funkcjonować na rynku globalnym - wybór do ww. nagrody \"spośród dziesiątek tysięcy dostawców z całego świata\" to potwierdza najlepiej.

 3. Pol

  Bardzo dobry news i to dotycząy polskiej firmy - cieszy i to też bardzo.

 4. Uu

  Cieszy to istotne osiągnięcie polskiej firmy które jest kolejnym ważnym potwierdzeniem profesjonalizmu, kompetencji i jakości jej działania. Warto przy tym pamiętać, że w tym konkursie spółka ta konkurowała z dziesiątkami tysięcy dostawców z całego świata.

 5. Obserwator

  To m.in. promocja Polski, naszego przemysłu i polskiej marki w świecie - godne naśladowania i powielania.

 6. ass

  takie szkielko dla tubylcow

 7. Uua

  Niech się mnożą takie firmy i niech dobrze będą też wykorzystane w kraju.

 8. -CB-

  Panowie, tylko pamiętajcie, że to nie jest nagroda przyznana przez jakiś niezależnych ekspertów czy instytucję, ale wyróżnienie swojego dostawcy przez zamawiającego. Przyznając im nagrody, samemu się docenia swój produkt. Coś na zasadzie nagrody od Biedronki czy Lidla dla swoich dostawców owoców czy warzyw... To praktycznie nagrody wewnętrzne, dawane samemu sobie. Ale oczywiście cieszy fakt, że polska firma potrafi kooperować z takim gigantem i to jest tu najważniejsze.

 9. ppp

  Kolejne, które to już z rzędu, istotne wyróżnienie/nagroda dla Teldat - gratulacje !!!

 10. Podatnik

  Gratulacje! Mam nadzieję, że nasz MON też wykorzysta Wasz potencjał i jakość.

 11. Zdenerwowany

  A pis nie chce JAŚMINA od firmy Teldat ze względów na to że to prywatna spółka. Ostatnio czytałem jak artykuł jak sojusznicy w NATO nas wyliczyli ile rzeczywiście przekazujemy pkb na obronność. Wyszło, że na na modernizacje spadło bo rząd kontynuować zaczęte programy robi kreatywną księgowość. Tu doda śmigłowce dla policji, tu samoloty vip itp. A wojsko na starych bwp1 i honkerach jeździ.

 12. gratulacje

  Tylko brać przykład oraz wykorzystywać kompetencje i produkty takiej polskiej firmy.

 13. Wow

  To jest wzorowa firma, wizytówka Polski w świecie - gratuluję i życzę powodzenia w działalności gospodarczej.

 14. Ja

  Polak potrafi! gratulacje dla firmy

 15. qwe

  Gratulacje! Jednak nawet w Polsce się da...