Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Studia dla kadry zarządzającej zbrojeniówki zakończone

Fot. ASzWoj.
Fot. ASzWoj.

Podczas targów Balt-Military-Expo 2018 odbyło się miejsce uroczyste zakończenie studiów podyplomowych „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej” prowadzonych przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Ten kierunek został utworzony w ubiegłym roku i ma na celu kształcenie kadry kierowniczej dla przedsiębiorstw sektora specjalnego.

Zwieńczeniem studiów była Krajowa Konferencja Naukowa „Przedsiębiorstwa przyszłości polskiego przemysłu obronnego”, odbywająca się w ramach gdańskich targów. W jej ramach dyplomanci, w większości zatrudnieni w spółkach z branży obronnej, przedstawiali wizje ich dalszego rozwoju. 

Wystąpienia zgrupowano w trzech sesjach: I: Strategie przedsiębiorstw zbrojeniowych i jej uwarunkowania, II: Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwach zbrojeniowych, III. Sieci biznesowe przedsiębiorstw zbrojeniowych. Prelegenci omówili w nich m.in. przypadki: Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁĄBĘDY” S.A., Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A., Fabryki Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o., Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A., Zurad Sp z o.o., Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie czy firmy Szczęśniak sp. z.o.o.

image
Fot. ASzWoj.

Pierwszy cykl studiów podyplomowych "Zarządzanie przedsiębiorstwem w branży zbrojeniowej" rozpoczął się w październiku 2017 roku. Ówczesny wiceszef MON Bartosz Kownacki mówił, że otwarcie tego typu studiów powinno przyczynić się do polepszenia kwalifikacji osób zaangażowanych w zarządzanie firmami zbrojeniowymi, i w efekcie da podstawy do podniesienia ich potencjału.

Studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej” wspiera czynnie wiele instytucji, m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, Centrum Certyfikacji Jakości WAT, Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji oraz przedsiębiorstwa z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ponadto, uzyskały one certyfikat „Studiów z Przyszłością” nadawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

  1. pragmatyk

    A emerytowani pulkownicy i generałowie śpią spokojnie ,nikt nie ruszy ich wiedzy.Lepiej zdać sie na eksperymenty partyjne.

  2. Myśliciel

    Ważne, aby odróżnili czołg od działa czy bwp.-a ale również myśliwiec od korwety czy lawety

  3. As

    Znaczy się PGZ i inne mają jeszcze większe kompetencje do hodowli ludzi z partii zrzucanych im co wybory, a ludzie partii swej wiedzy o branży nie muszą już czerpać z \"Czterech Pancernych i Psa\". Tak trzymać i nie zajmować się jakimiś technologiami.

  4. Gts

    A na roku sami swoi, bo przeciez rekrutacje sa, ale jakby ich nie bylo...