Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Saab: celem jest długoterminowe partnerstwo strategiczne z polskim przemysłem [Defence24 TV]

O współpracy z polskim przemysłem, która w przyszłości może zostać znacznie rozszerzona w przypadku wyboru szwedzkiej oferty w programie Orka, mówił dla Defence24 TV Jyrki Kujansuu, prezes Saab Technologies Poland sp. z o.o. "Uruchomienie współpracy z polskim przemysłem już teraz [...] ma na celu stworzenie długoterminowego partnerstwa strategicznego z polskim przemysłem, w ramach którego będziemy gotowi by dzielić się naszymi technologiami" - powiedział przedstawiciel szwedzkiego koncernu. 

O celach firmy Saab związanych z polską i programem Orka wypowiedział się prezes Saab Technologies Poland sp. z o.o.

Uruchomienie współpracy z polskim przemysłem już teraz [...], niezależnie od tego czy jest to związane z programem czy nie, ma na celu stworzenie długoterminowego partnerstwa strategicznego z polskim przemysłem, w ramach którego będziemy gotowi dzielić się naszymi technologiami, wiedzą nie tylko w zakresie Badań i Rozwoju czy innowacyjności, ale i w zakresie programu dostaw. Będziemy także badać, czy jesteśmy w stanie znaleźć programy, w ramach których będziemy mogli znaleźć rozwiązania, które będą konkurencyjne na rynku międzynarodowym. Sądzę, że to najlepszy sposób ujęcia korzyści, jakie Saab może z partnerstwa z Polską uzyskać.

Jyrki Kujansuu, prezes Saab Technologies Poland sp. z o.o.

Jyrkii Kujansuu zwrócił także uwagę na model biznesowy koncernu, który pozwala na łatwe angażowanie firm zagranicznych do projektów realizowanych przez szwedzką firmę Saab. 

Mamy także interesujący model biznesowy, ponieważ mamy rozproszony model produkcyjny, który idealnie dostosowany jest do tego, by angażować firmy zagraniczne - w tym przypadku firmy polskie - by stały się one częścią programu. Uważam więc, że oferta przemysłowa, którą możemy Polsce przedstawić, jest kompleksowa. Konkretny udział procentowy zostanie oczywiście ustalony w toku formalnych negocjacji. Jednak wierzę, że z uwagi na modułowy charakter okrętu i przyjęty model produkcyjny opcja ta będzie najlepszym wyborem dla polskiego przemysłu.

Jyrki Kujansuu, prezes Saab Technologies Poland sp. z o.o.

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.