Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Fot. Teldat/Raytheon

Polska firma Teldat wyróżniona w USA. Produkty dla Patriotów

Polska spółka Teldat została wyróżniona przez amerykański koncern Raytheon za wysoką jakość produktów i współpracy z koncernem. Teldat dostarcza komponenty wykorzystywane do budowy zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

Teldat został wyróżniony z szerokiego grona dostawców koncernu Raytheon, w związku ze spełnieniem zarówno kryteriów jakościowo-technicznych, jak i proceduralno-wykonawczych. W komunikacie spółki podkreśla się, że przyznanie nagrody było następstwem kilkuletnich „wzorowych” dostaw rozwiązań teleinformatycznych dla zestawów Patriot, przy czym zakres tych dostaw jest systematycznie zwiększany. Teldat jest pierwszą polską firmą, która otrzymała nagrodę "4-Star Supplier Excellence Award" (4-Gwiazdkowy Doskonały Dostawca).

Prezes Teldat dr inż. Henryk Kruszyński wyraził zadowolenie z otrzymanego wyróżnienia. - Jesteśmy niezwykle dumni z przyznanego wyróżnienia i owocnej (także w aspektach technicznych) współpracy z Raytheon – naszym solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej – któremu bardzo dziękujemy za tę  wyjątkową nagrodę i obopólnie korzystną współpracę, sprzyjającą także umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej – stwierdził.

Rozwiązania Teldat są już dziś używane w kilku krajach wykorzystujących system Patriot, są też przygotowywane do wdrożenia w następnych. Z wcześniejszych informacji wynika, że chodzi m.in. o elementy systemów łączności, wywodzące się z Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN.

Z kolei Wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej  Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon Pete Bata dodał: „Raytheon  jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać i nagradzać  doskonałą pracę polskich dostawców, spełniających i przekraczających oczekiwania klientów”.

Przed rozpoczęciem dostaw dla Raytheon, kompetencje i produkty spółki (w tym elementy systemu JAŚMIN) były poddawane wieloetapowej weryfikacji. Objęła ona także testy pod kątem bezpieczeństwa przeprowadzane w laboratoriach USA. Próby te odbyły się za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych.

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (18)

  1. Pol

    Tak dojrzale oraz odpowiedzialnie dobiera się partnerów gospodarczych i docenia ich profesjonalizm itd.

  2. Polak

    Brawo TELDAT! Klasa sama w sobie! Doskonała robota! Ciekawe, kiedy Ojczyzna Was doceni...

  3. Tom

    BRAWO TELDAT

    1. ddd

      Podzielam Twój pogląd i też biję brawo

    2. generał andrzej

      ja też

  4. wwww

    Tak powinno się dobierać i rozwijać dostawców sprzętu wojskowego a nie tylko przez pryzmat wątpliwych papierów i deklaracji złożonych w nich często bez pokrycia - brawo Raytheon.

  5. patriota

    Lubawa (siatki maskujące), Nitro Chem (materiały wybuchowe), PIT Radwar (anteny i urządzenia IFF), PZL Mielec (kabiny śmigłowcowe), Teldat, WB Electronic (urządzenia łączności). Polskie firmy zbrojeniowe po cichu zdobywają trudny i wymagający rynek amerykański. Kontrakty mało efektowne, ale znaczące dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Tylko nagłaśniać, tylko nagłaśniać!

    1. As

      Czas najwyższy, aby polskie firmy stawiały coraz mocniejsze kroki w eksporcie - trzymajmy kciuki za polską zbrojeniówkę, nie ważne czy państwową czy prywatną

  6. recenzent

    W tak dojrzały oraz odpowiedzialny sposób dobiera się partnerów gospodarczych i docenia ich profesjonalizm, innowacyjność, wiarygodność, jakość i terminowość w realizacji zamówień - godne naśladowania, zwłaszcza przy wytwarzaniu SpW i związanym z tym wydawaniu dużych środków publicznych.

    1. Hmm

      I tak powinno być. Gdyby tylko polscy zamawiający mieli podobne metody selekcji... No cóż, może kiedyś?

  7. wojskowy

    Solidność, innowacyjność, fachowość, powtarzalność, wiarygodność i terminowość widać popłaca. Proponuję szczególnie niekonstruktywnym malkontentom itp. dążyć do tego ciężką, wieloletnią oraz twórczą pracą i nie przeszkadzać zwłaszcza dużo lepszym, bo to jest … .

  8. Lolek

    No patrzcie... A MON zamiast kupić od Teldatu gotowy, wielokrotnie nagradzany system BMS Jasmin, woli łożyć kasę na nieudaczników z PGZ, którzy nie dysponują kompetencjami do realizacji programu... I tłumaczy to kwestiami bezpieczeństwa. To jak? Polski produkt, polskiej prywatnej firmy jest dla polskiej armii większym ryzykiem niż dla armii amerykańskiej?

  9. zzzz

    To jest kolejny dowód na to, że jest to najlepsza polska firma w swojej dziedzinie, ma najlepsze narodowe i co ważne realnie istniejące rozwiązania w zakresie wojskowego IT (w zdecydowanej większości jedyne tego typu) itp., bez których nie może skutecznie funkcjonować żadna nowoczesna armia To już od dawna samo mówi za siebie, samo się broni, zasługuje na jeszcze większą uwagę i szersze wykorzystanie.

  10. Lord

    Tak trzymać. Gratuluje nagrody. Super.

  11. fala

    Ta firma była i jest klasą samą dla siebie - tak trzymać, również gratuluje.

  12. nick

    Przekazaliśmy Amerykanom naszą technologię za free czy coś dostaliśmy w zamian?

    1. KKK

      przecież Teldat to nie fundacja nonprofit - na pewno mają z tego kilka uczciwie zarobionych $ :) Tak trzymać :)

    2. say69mat

      ??? Po pierwsze, skąd takie przekonanie/wiedza??? Po drugie,firma Teldat jest firmą prywatną, a jej współpraca z amerykańskim partnerem jest kwestią wewnętrznej polityki przedsiębiorstwa. Stąd, jeżeli właściciele uznają tego typu transakcję za korzystną, to kto im zabroni ją realizować w praktyce działalności gospodarczej??? Po trzecie, jak domniemywam, kontakty firmy z amerykańskim partnerem nie są elementem umowy międzyrządowej, w kwestii zakupu przez nasze siły zbrojne systemu Patriot.

    3. prawieanonim

      W zamian dostaniemy technologie do Wisły których nie dostalibyśmy nawet za pieniądze i o to w tym chodzi.

  13. Courre de Moll

    Ale Jaśmina w PL dwa lata się blokuje, mimo że faworyzowany PGZ proponuje toporne atrapy o czym wszyscy wiedzą. Z lektury komentarzy na d24 dowiedziałem się jednak, że to zbyt niebezpieczne, żeby jakaś prywatna firma robiła tak ważny system. No cóż, Raytheon/USA jakoś nie ma nic przeciwko. Może po zmianie ekipy MON spadnie poziom paranoi, zobaczymy. Na razie nowi się dopiero moszczą, rozglądają, więc wszystko stoi.

    1. Znawca

      Raytheon nie ma nic przeciwko bo ten produkt jest Amerykański. Teldat korzysta z modułów CISCO !!! Dorabia tylko obudowę z zasilaniem. To tak jakby ktoś zrobił tematy (tapeta + kolory) do windows i się chwalił że system operacyjny robi.

    2. średni

      jacy \"nowi\" ?, oni są cały czas starzy.

    3. tut

      Znafco, blacha może być obca. Najważniejsze jest oprogramowanie. Tak z 90% wagi.

  14. WW3

    No cóż jak już wiadomo żadnych technologi rakietowych od USA nie dostaniemy to chociaż po główce nas pogłaszczą i powiedzą że jesteśmy super.Aż dziw bierze że jeszcze MON nie ogłasza że Polski przemysł został nagrodzony w USA i budujemy Patriota razem z nimi bo przecież mówią że jesteśmy cacy

    1. Marek

      A stało by się coś jeśli zamiast narzekać na USA napisałbyś coś dobrego o naszej firmie? Nawet państwowa nie jest, więc co ci szkodzi?

    2. WW3

      Oczywiście że będę pisał same pochwały jak nasi \"spece\" zdołają w końcu skonstruować rakietę dla wojska o zasięgu większym niż 10 km

    3. fgh

      No właśnie, dla rządu problemem jest jak firma nie jest kontrolowana przez państwo.

  15. Ekspert

    Uzyskanie takiej nagrody/wyróżnienia spośród tysięcy dostawców Raytheona z całego świata jest rzeczywistym sukcesem - dlatego też gratuluję. Proponuję nadal robić swoje, nie przejmować się malkontentami, jednocześnie składaczami ofert bez pokrycia, nawet \"szpecami\" od podkładania nóg najlepszym itp. Czas i rynek ich weryfikuje i należy mieć nadzieję, że niebawem zakończy ten proces.

  16. tut

    W Polsce pewnie nie spełnia wymagań....

  17. inżynier

    Można - oczywiście, że można. Trzeba tylko działać profesjonalnie, innowacyjnie, rozwijać kompetencje i produkty oraz poddawać je uczciwej weryfikacji i nigdy nie składać deklaracji (także ofert) bez pokrycia. Z tego typu firm rekomenduję brać przykład i wykorzystywać ich potencjał, bo to są polskie perełki. Bez tego typu podmiotów nie ma i nigdy nie będzie nowoczesnego/konkurencyjnego krajowego przemysłowego potencjału obronnego.

  18. oficer

    Gratulacje !!! To była i jest flagowa polska firma obronna. Jej sukcesy są równocześnie sukcesami naszego kraju. Z takich osiągnięć należy się tylko cieszyć i brać przykład.

Reklama