Przemysł Zbrojeniowy

Polska firma Teldat wyróżniona w USA. Produkty dla Patriotów

Fot. Teldat/Raytheon
Fot. Teldat/Raytheon

Polska spółka Teldat została wyróżniona przez amerykański koncern Raytheon za wysoką jakość produktów i współpracy z koncernem. Teldat dostarcza komponenty wykorzystywane do budowy zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

Teldat został wyróżniony z szerokiego grona dostawców koncernu Raytheon, w związku ze spełnieniem zarówno kryteriów jakościowo-technicznych, jak i proceduralno-wykonawczych. W komunikacie spółki podkreśla się, że przyznanie nagrody było następstwem kilkuletnich „wzorowych” dostaw rozwiązań teleinformatycznych dla zestawów Patriot, przy czym zakres tych dostaw jest systematycznie zwiększany. Teldat jest pierwszą polską firmą, która otrzymała nagrodę "4-Star Supplier Excellence Award" (4-Gwiazdkowy Doskonały Dostawca).

Prezes Teldat dr inż. Henryk Kruszyński wyraził zadowolenie z otrzymanego wyróżnienia. - Jesteśmy niezwykle dumni z przyznanego wyróżnienia i owocnej (także w aspektach technicznych) współpracy z Raytheon – naszym solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej – któremu bardzo dziękujemy za tę  wyjątkową nagrodę i obopólnie korzystną współpracę, sprzyjającą także umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej – stwierdził.

Rozwiązania Teldat są już dziś używane w kilku krajach wykorzystujących system Patriot, są też przygotowywane do wdrożenia w następnych. Z wcześniejszych informacji wynika, że chodzi m.in. o elementy systemów łączności, wywodzące się z Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN.

Z kolei Wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej  Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon Pete Bata dodał: „Raytheon  jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać i nagradzać  doskonałą pracę polskich dostawców, spełniających i przekraczających oczekiwania klientów”.

Przed rozpoczęciem dostaw dla Raytheon, kompetencje i produkty spółki (w tym elementy systemu JAŚMIN) były poddawane wieloetapowej weryfikacji. Objęła ona także testy pod kątem bezpieczeństwa przeprowadzane w laboratoriach USA. Próby te odbyły się za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.