Przemysł Zbrojeniowy

Nowy związek odpowiedzią na wyzwania zbrojeniówki. "Współpraca ZPP i Defence24.pl"

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) ma być rzecznikiem małych, średnich oraz dużych firm sektora zbrojeniowego w kontaktach z decydentami. Powstanie Związku to efekt współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz portalu Defence24.pl.

Celem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) jest promocja polskiego przemysłu niezależnie od formy własności, wsparcie i wzmacnianie konkurencyjności polskich firm zaangażowanych w produkcję obronną i podwójnego przeznaczenia oraz działanie na rzecz poprawy warunków ich funkcjonowania na rynku krajowym i zagranicznym.

Szkieletem przemysłu zbrojeniowego muszą być duże firmy państwowe i prywatne. Jednak równie istotne są mniejsze podmioty, będące często inkubatorami innowacyjności oraz efektywności ekonomicznej, o których często się zapomina. W naszej ocenie tylko działając razem można stworzyć zaczyn silnego, polskiego przemysłu obronnego.

Marcin Nowacki, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego.

ZPP PO ma pełnić rolę platformy porozumienia i współpracy branży przy tworzeniu wspólnych stanowisk, opinii czy rekomendacji dotyczących polityki zbrojeniowej. Partnerem strategicznym oraz medialnym Związku jest portal Defence24.pl. Związek zajmuje się publikacją dokumentów - analiz i rekomendacji - w różnych obszarach związanych z polityką obronną państwa oraz polskim przemysłem obronnym, a także organizacją spotkań branżowych i prasowych poświęconych tematom istotnym dla polskiego przemysłu obronnego. Udział w takich wydarzeniach biorą przedstawiciele władz oraz inne osoby decyzyjne. 

Związek zapewnia również współpracę w zakresie działań promocyjnych oraz ochronę przed nadużyciami władz poprzez m.in. pisemne i osobiste interwencje w przypadku nieuzasadnionych represji ze strony organów rządowych oraz samorządowych (asystę, doradztwo i koordynację sprawy, czy udział jako strona w sprawach sądowych i administracyjnych). Zrzeszone ze Związkiem firmy uzyskają dostęp do informacji o ważnych zmianach w prawie, grantach i funduszach europejskich a także raportów, opracowań czy poradników.

Jesteśmy przekonani, że połączenie praktyki, wiedzy i doświadczenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który od lat wspiera branżę MSP, oraz opiniotwórczego portalu Defence24.pl przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania polskich podmiotów zaangażowanych w produkcję obronną i podwójnego przeznaczenia.

Marcin Nowacki, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego.

Więcej informacji na temat Związku znajdą Państwo na stronie internetowej.

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.