Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowa hala produkcyjna w HSW

Fot. HSW
Fot. HSW

Jak poinformowała Huta Stalowa Wola zakończona została budowa nowej hali produkcyjnej wraz z laboratorium badań RTG wyposażonym w największą w Polsce komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. 

Jaki informuje Huta Stalowa Wola w lipcu br. zostały zakończone prace budowlane związane z rozbudową nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tyś. m kw., obecnie trwają odbiory końcowe.  

image
Fot. HSW


W ramach tego projektu wykonano również laboratorium badań RTG z największą w Polsce komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Komora pozwala na wykonanie prześwietleń radiograficznych wyrobów o wymiarach 4m x 10m x 2,5 m i wadze do 15 ton oraz materiałów konstrukcyjnych, w tym stalowych materiałów i połączeń spawanych, o przekrojach poprzecznych do 100 mm. Komora jest największym obiektem tego typu w Polsce oraz jednym z największych w Europie.

Inwestycja związana jest ogólną strategią spółki, która kładzie nacisk na nowoczesne technologie, po to by móc sprostać ciągle rosnącym wymaganiom płynącym z rynku. 

Tylko tak znaczące zmiany w zapleczu technologicznym, fachowa wiedza pracowników, doświadczenie i najnowsze rozwiązania mogą skutecznie i w dłuższej perspektywie budować przewagę konkurencyjną z rodzimymi i zagranicznymi producentami podobnych wyrobów. Daje to przewagę nie tylko nam, jako spółce HSW, ale i całej Grupie Kapitałowej PGZ

Bernard Cichocki, Prezes Zarządu HSW S.A.

I etap realizacji programu REGINA, Huta Stalowa Wola zakończyła na kilka tygodni przed terminem. Przyśpieszona realizacja programu oraz realizowany od 2016 r. plan poprawy efektywności spowodowały, że HSW zamknęła pierwsze półrocze 2018 r. z wynikiem lepszym o kilka milionów złotych niż zakładał to plan. To lepszy wynik od wyniku I półrocza 2017 r. Skuteczniejszy nadzór nad realizowanymi wydatkami przekłada się na poprawę efektywności kosztowej i obniżenie ceny oferowanych wyrobów, na czym skorzystają również nasi klienci– podkreśla Jacek Kosiński, Członek Zarządu ds. finansowych HSW S.A.

Reklama

Komentarze (15)

 1. WRZECIONO

  dla nie zorientowanych ..będą tam produkowane lufy do Krabów o długości 60 kalibrów by w przyszłości z nową amunicją mogły razić na odległość 70/90 km oraz lufy do modyfikowanych czołgów o długości 56/58 kalibrów (kwestie długości są ustalane ) oraz stabilizatory gazowo/pneumatyczne do tych luf

 2. tut

  Ad. Infernoav. Luftowania to proszę Pana już działa od jakiegoś czasu. I nie ma się z czego naśmiewać bo takich zakładów (lufowi) w europie można policzyć na palcach jednej ręki.

 3. de ledżendery 23 mm

  \"infernoav\" , - ponad 20 lat temu

 4. dede

  widac zakupy podnosza polskie firmy. tylko zeby je robicz z duza intensywnoscia a bedzie dobrze.

 5. gregorx

  @ cdee Bajkopisarzu, luf o takim kalibrze i długości HSW nigdy nie produkowała. Dlatego lufy do T-72 kupowaliśmy na Słowacji.

 6. Asd

  Fajna hala na której będą malowane bwp bradley.

 7. Marek

  @www Już mają co produkować. I wygląda na to, że będą produkować więcej.

 8. cdee

  musza budowac od poczatku-komore, lufownie itd bo wszyatko w ramach \"prywatyzacji\" prowadzonej przez ARP zostało sprzedane

 9. Kaszlak

  Super! Darmowe RTG klatki piersiowej dla całej załogi! Wszystkich na raz!

 10. baca

  na hali, to się łowce wypasa, hmmm...

 11. Infernoav

  Sukcesem będzie wdrożenie produkcji dzial 155mm, których technologie zakupiono ponad 10 lat temu!!!

 12. Luke

  Good news!

 13. clash

  Industrial Radiography to podstawa od dziesiecioleci a nie nowa technologia .Jedynie gabaryty komponentow robia wrazenie.

 14. Harry 2

  To miłe, że zakład inwestuje w siebie z korzyścią dla klienta/odbiorcy. Ze swej strony mogę tylko zwrócić uwagę, że HSW powinna zatrudnić specjalistów od DIZAJNU, albowiem sprzęt wojskowy kupuje się także oczami. Wyroby naszych producentów mają, z kuszącym do zakupu wyglądem, mało wspólnego, a i o ergonomii sprzętu, której często brak, też można byłoby pomyśleć.

 15. www

  Piękna hala, tylko co będą produkować ? Zmodernizowane stalowe hełmy ?

Reklama