Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Miniroboty Nextera zaczynają zdobywać rynek

Fot. nexter-story.com
Fot. nexter-story.com

Wchodząca w skład grupy przemysłowej Nexter firma Nextre Robotcs poinformowała, że zainteresowanie minirobotami naziemnymi coraz bardziej rośnie i w 2014 r. udało się sprzedać 50 takich systemów.

Sukces jest tym większy, że firma Nexter Robotics dopiero od dwóch lat należy do Nextera, a więc niedawno została objęta ogólnoświatową siecią handlową tej grupy przemysłowej. Teraz okazuje się, że systemy proponowane dla poprawienia bezpieczeństwa żołnierzy i policji zaczynają stawać się przebojem na rynku, i to zarówno ze względu na swoje możliwości jak i atrakcyjną cenę.

Roboty Nextera to małe i lekkie (od 2 do 12,5 kg) zdalnie sterowane roboty kołowe (dwu-, cztero- i sześciokołowe), które wyposażone w kamery mogą być wysyłane w kierunku zagrożenia, pozwalając operatorowi pozostać w ukryciu przez cały czas prowadzenia rozpoznania. Są to urządzenia niezwykle proste w budowie, eksploatacji i obsłudze (mogą być m.in. sterowane za pomocą smartfona). Dzięki niewielkim rozmiarom mogą stać się wyposażeniem nawet pojedynczych sekcji/drużyn.

Nexter poinformował, że w 2014 r. roboty serii NERVA zostały sprzedane szwajcarskiej policji, grupy interwencyjnej francuskiej żandarmerii GIGN, holenderskim siłom zbrojnym etc.

Reklama

Komentarze (1)

 1. max

  Chciałbym któregoś dnia usłyszeć, że któraś z polskich firm zaczyna zdobywać rynek albo podpisała nowy kontrakt eksportowy.... Przy takich osiągnięciach polskich firm w robotyce, elektronice, łączności, radiolokacji powinniśmy co miesiąc słyszeć o nowym kontrakcie.,.. Wiem, że to nie zależy tylko od jakości produktu ale widać, że innowacyjności i kreatywności nam nie brakuje (wbrew cyklicznie publikowanym w telewizji rankingom) cały czas nie potrafimy tego sprzedać albo skutecznie nam się to utrudnia....

  1. 0x7fc00000

   Bo to jest tak, ze nawet majac swietny pomysl musisz go przyzwoicie wykonac, a z tym w naszych realiach bywa roznie, bo firmy okrutnie tna koszty. Opieraja sie np. na zatrudnianiu studentow za grosze, a projekty prowadzone sa na hurra jak w firmach garazowych. Pracownicy jak tylko zdobeda jakies doswiadczenie, to czym uciekaja za granice, bo tam dostaja nawet i 10 razy wiecej pieniedzy. To wszystko sie strasznie odbija na jakosci produktu - temat rzeka.

  2. MPL

   W tym kontekście kluczowe znaczenie ma pierwsze zdanie: "Nexter Robotics dopiero od dwóch lat należy do Nextera, a więc niedawno została objęta ogólnoświatową siecią handlową tej grupy przemysłowej". A więc nasz przemysł we własnym zakresie buduje własną globalną sieć handlową albo poważnie rozważa propozycje współpracy przemysłowej ihandlowej, a w tym wspólna realizację projektów rozwojowych. NXT takie propozycje składa w Polsce od ponad pięciu lat. Bez większego zainteresowania ze strony krajowego przemysłu. Jeżeli jest, to tylko takie "co NXT kupi od nas".

Reklama