Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Maskpol zwiększa zatrudnienie i moce produkcyjne

Autor. Maskpol

Należący do Grupy PGZ PSO Maskpol S.A. uruchomił nowy wydział produkcyjny zlokalizowany w Częstochowie na terenie podstrefy KSSE. W nowym dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2162m2 zatrudnienie znajdzie 250 pracowników. Inwestycja w nowy obiekt i jego wyposażenie Maskpol w całości sfinansował z własnych środków. W związku z tym, że od kilku lat spółka jest wiodącym dostawcą umundurowania dla Wojska Polskiego, częstochowski wydział produkcyjny będzie zajmować się głównie tym segmentem oferty Mqaskpol .

Reklama
Maskpol jest w dobrej kondycji finansowej, generowane zyski przeznacza na inwestycje w moce produkcyjne i nowe technologie. Jest kluczową firmą w systemie zaopatrywania Sił Zbrojnych RP w wyposażenie indywidualne żołnierzy Wojska Polskiego
Sebastian Chwałek Prezes PGZ
Autor. Maskpol

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. działa od 1968 roku i w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia. Głównym obszarem działalności spółki są osłony balistyczne w postaci kamizelek i hełmów kuloodpornych. Spółka jest też głównym dostawcą dla wojska sprzętu ochronnego CBRN takiego jak maski czy odzież przeciwchemiczna.

Reklama
Uruchomienie nowego obiektu produkcyjnego w Częstochowie jest jednym z kilku przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych w latach 2023-2024. Kolejnym jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w siedzibie spółki w Konieczkach, gdzie realizujemy inwestycje o większym potencjale od projektu w Częstochowie. Produkcja umundurowania jest dla Maskpolu istotnym obszarem działalności. Z uwagi na rosnące potrzeby Wojska Polskiego Maskpol będzie poszerzać ofertę w segmencie umundurowania i oporządzenia indywidualnego
Adam Ogrodnik Prezes zarządu Maskpol
Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze (1)

  1. "Pułkownik" Michał

    Hmm... zastanawiam się. Może i to koncepcja science fiction... ale... Mamy ten program Tytan. Żołnierze stosują kamizelki kuloodporne z wkładami balistycznymi. Te wkłady są albo z tworzyw sztucznych albo ceramiki albo stali. Czemu nikt nie pomyślał nad futurystycznym przerobieniem zbroi husarskiej pod realia dzisiejszego pola walki? Gdyby wykorzystać nowoczesne twardsze i lżejsze materiały uzyskalibyśmy coś co mogłoby być bardzo skuteczne. Te zbroje zapewniały niegdyś dużą swobodę ruchów, a jednocześnie nie były zbyt ciężkie. Zapewniały przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa, zwiększony jeszcze poprzez zastosowanie "ości" z przodu, która sprzyjała ześlizgiwaniu się pocisków. Zastosowanie nowoczesnych materiałów przy wykorzystaniu dawniej opracowanych kształtów mogłoby być ciekawe. ;)

Reklama