Przemysł Zbrojeniowy
Leonardo wspiera włoską walkę z koronawirusem
Korzystając z posiadanych zasobów i możliwości przemysłowych koncern Leonardo zaangażowany jest w walkę z pandemią koronawirusa we Włoszech. Udział w działaniach biorą samoloty i śmigłowce transportowe. Firma zaangażowała też swoje możliwości produkcyjne np. w zakresie druku 3D specjalnego wyposażenia.
Korzystając z posiadanych możliwości technicznych i organizacyjnych Leonardo, będący głównym włoskim koncernem przemysłowym, wspiera walkę z tragedią jaką jest obecnie pandemia SARS-Covid-19. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu zakłady Leonardo-Grottaglie należące do Działu Struktur Lotniczych uruchomiły produkcję pierwszej partii zaworów w technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D). Jest to wsparcie inicjatywy firmy Isinnova mającej siedzibę w Brescia, która opracowała projekt plastikowych zaworów umożliwiających wykorzystanie konkretnego modelu maski do nurkowania jako respiratora do terapii oddechowej. Niebawem tym samym zajmie się zakład Działu Cyberbezpieczeństwa Leonardo w La Spezia.
W zakresie samego cyberbezpieczeństwa od począwszy od 6 kwietnia, koncern Leonardo zaoferuje firmom dwa miesiące darmowej usługi w zakresie rozpoznania zagrożeń dla poprawy ich obrony cybernetycznej. Duża skala pracy zdalnej przez Internet stwarza bowiem zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Usługa zapewniana przez Dział Cybernetyczny zostanie zaoferowana pierwszym 100 firmom, które poproszą o pomoc i umożliwią monitorowanie głównych zagrożeń cybernetycznych oraz naprawienie wszelkich elementów podatnych na zagrożenia.
Koncern Leonardo zaangażował się również w bezpośrednią pomoc w ratowaniu chorych na koronaworusa. Dzięki wykorzystaniu dwóch samolotów transportowych C-27J Działu Lotnictwa Leonardo oraz jednej maszyny ATR 72, ale także dzięki klientom Spółki, którzy poparli tę inicjatywę, koncern Leonardo i jego załoga wspierają „Protezione Civile” (dosłownie - ochrona ludności – instytucja odpowiedzialna za sytuacje nadzwyczajne) przeprowadzając szereg lotów wahadłowych między włoskimi portami lotniczymi a innymi miejscami. Takie loty są niezbędne m.in. w celu zapewnienia transportu materiałów medycznych (respiratory, maski, itd.).
Ponadto Leonardo Helicopters udostępnił swoich pilotów oraz 3 śmigłowce (dwa AW139 oraz jedna maszyna AW189) w różnych konfiguracjach, zapewniając wsparcie techniczne flocie helikopterów sił zbrojnych, organizacjom, instytucjom, siłom policji oraz wszystkim śmigłowcom firmy Leonardo zaangażowanym w działania związane ze stanem wyjątkowym, włączając w to utrzymanie oraz inne usługi na rzecz „Protezione Civile” podczas działań związanych z ochroną zdrowia.
Mikrostan wojenny, Mad Max w Syrii - Defence24Week 102