Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Koreańczycy na MSPO 2024

Targi MSPO Kielce
Targi MSPO Kielce
Autor. MSPO

Firmy z Korei Południowej zaprezentują swoją ofertę podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Pawilon Koreański będzie usytuowany w Hali G, zajmie ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni.

Firmy

Innowacyjne rozwiązania zaprezentują najbardziej znane firmy z koreańskiego sektora obronnego. Kluczowymi uczestnikami będą:

Korea Aerospace Industries (KAI), która na stoisku G-34 zaprezentuje swoje zaawansowane samoloty FA-50, KF-21 i LAH. Te nowoczesne samoloty, integralne dla Sił Powietrznych Republiki Korei, demonstrują zdolności do wykonywania wielozadaniowych misji oraz technologie myśliwców nowej generacji.

Hanwha Aerospace wraz ze swoimi filiami Hanwha Ocean i Hanwha Systems, na stoisku G-37, przedstawią swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie lotnictwa, systemów morskich i kosmicznych. Hanwha Ocean zaprezentuje między innymi zaawansowany okręt podwodny KSS-III, wyposażony w system napędu niezależnego od powietrza oraz zaawansowane systemy bojowe i sonarowe.

Reklama

Hyundai Rotem, która na stoiskach G-38 i ZF-12, pokaże czołg K2 Black Panther, uznawany za jeden z najnowocześniejszych czołgów podstawowych na świecie, oraz szereg pojazdów opancerzonych i taktycznych.

Czytaj też

Współpraca polsko-koreańska

Współpraca obejmuje zarówno transfer technologii, jak i wspólne projekty badawczo-rozwojowe. Przykładem jest niedawno podpisane porozumienie między Polską a Koreą Południową dotyczące modernizacji polskich sił zbrojnych oraz zakupu zaawansowanych systemów obronnych od koreańskich producentów.

Koreańskie firmy obronne, takie jak Poongsan, specjalizująca się w produkcji amunicji, oraz SNT Dynamics, również zaznaczą swoją obecność na targach, prezentując innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb współczesnego pola walki.

Wzrost i zyski

Korea Południowa jest jednym z największych eksporterów broni na świecie. W 2022 roku kraj osiągnął rekordowy poziom eksportu broni, wynoszący około 17 miliardów dolarów. Umowy z Warszawą na dostawę czołgów K2 i haubic K9 przyczyniły się do znaczącego wzrostu eksportu w ostatnich latach.

Reklama

Koreańskie koncerny, takie jak Hanwha Defense, Hyundai Rotem i Korea Aerospace Industries, intensywnie inwestują w rozwój nowych technologii i systemów zbrojeniowych, aby utrzymać konkurencyjność na międzynarodowym rynku. Rozwój przemysłu obronnego jest wspierany także przez Rząd, oferując ulgi podatkowe, dotacje na badania i rozwój oraz promując współpracę międzynarodową.

MSPO 2024 stanowi doskonałą okazję do zacieśnienia relacji biznesowych i technologicznych między Polską a Koreą Południową. Koreański Pawilon w Hali G, z pewnością przyciągnie uwagę odwiedzających MSPO 2024, będzie miejscem, gdzie innowacja spotyka się z tradycją, a nowoczesne technologie będą prezentowane w kontekście międzynarodowej współpracy i partnerstwa.

Materiały prasowe MSPO

Reklama
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze

    Reklama