Przemysł Zbrojeniowy

Jelcze ze wsparciem z Warszawy

Ciężarówka Jelcz 442.32. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Ciężarówka Jelcz 442.32. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Krakowscy logistycy przyznali dwa zamówienia o łącznej wartości ponad 200 tysięcy zł warszawskiej firmie na dostawę części zamiennych do ciężarówek Jelcz 442.32. Techniczne środki materiałowe przysłużą się zabezpieczeniu napraw kołowych podwozi owych ciężarówek.

Postępowanie przetargowe, które zostało podzielone na trzy zadania, ruszyło 20 sierpnia bieżącego roku, na wniosek 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Krakowa. Czytamy dokumencie udostępnionym w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, że krakowscy logistycy poszukiwali części zamiennych do podwozi wojskowych ciężarówek Jelcz 442.32, które przysłużą się zabezpieczeniu napraw kołowych podwozi specjalnych.

Mając na myśli owe techniczne środki materiałowe, to wiedzmy, że celem owego postępowania było pozyskanie przegubów, lusterek, zaworów czy zbiorników powietrza. Najwięcej wojsko poszukiwało lewych przegubów kulowych ø50, bo w liczbie 30 sztuk w zamówieniu podstawowym i 21 w zamówieniu opcjonalnym.

Termin składania wniosków upłynął 17 września bieżącego roku o godzinie 8:00. Niejawne otwarcie ofert nastąpiło po upływie pół godziny, w siedzibie 3. Regionalnej Bazy Logistycznej.

W poniedziałek ósmego listopada doszło do opublikowania wyników rozstrzygniętego postępowania. W dwóch zadaniach zamówienie przyznano warszawskiej firmie GRUPA MCC Sp. z o.o. (za łączną kwotę ok. 223 tysięcy zł brutto), natomiast w trzecim zadaniu, polegającym na dostarczeniu dwóch wyciągarek HZ 051 nie doszło do podpisania umowy z żadnym podmiotem, gdyż żadne oferty nie wpłynęły do krakowskich logistyków.

Warszawskie przedsiębiorstwo ma teraz czas do 30 listopada bieżącego roku na wywiązanie się ze swoich obowiązków. Zgodnie z wymaganiami eksploatacyjno-technicznymi części muszą być nieużywane i nieregenerowane.

Reklama
Reklama

Komentarze