Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

"Do końca czerwca 2014 r. cała zbrojeniówka skonsolidowana"

Włodzimierz Karpiński, szef MSP fot. Ministerstwo Skarbu Państwa
Włodzimierz Karpiński, szef MSP fot. Ministerstwo Skarbu Państwa

Do 30 czerwca 2014 r. cała zbrojeniówka będzie skonsolidowana w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ministerstwo skarbu tworzy statut grupy - podkreślił Włodzimierz Karpiński, szef MSP. 

Do końca roku przewidziany jest pierwszy etap przedsięwzięcia, a najdalej do 30 czerwca przyszłego roku cała zbrojeniówka będzie skonsolidowana w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przed nami decyzje administracyjne Rady Ministrów i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - podkreślił minister Karpiński na antenie TVP. Poinformował, że w resorcie skarbu trwają pracę nad statusem grupy.  

W poniedziałek szef rządu Donald Tusk podczas wizyty w Siemianowicach Śląskich zapowiedział dokończenie procesu konsolidacji. Wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne oraz takie kluczowe podmioty sektora obronnego jak Polski Holding Obronny, czy Huta Stalowa Wola zostaną częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nowy podmiot być spółką akcyjną i będzie koordynować zbrojeniowe zamierzenia z punktu widzenia realizacji zapotrzebowania polskiej armii - mówił na antenie TVP minister Włodzimierz Karpiński. Efektem konsolidacji ma być zwiększenie konkurencyjności sektora obronnego i wzrost możliwości eksportowych spółek skupionych wokół nowej grupy 

 

Reklama

Komentarze (1)

 1. Olo

  Nie udało się przez trzy ostatnie lata to się uda w pół roku? Skok na fotele i kasę. Byłe WSI wokół wojskowych zakładów jeszcze pilnuje interesu, by na konsolidacji nie stracić. Co dziwne, w WZM te same nazwiska byłych wieśmaków co jeszcze w 2005. Tam nic się nie zmienia. Jak to było? "Czasy się zmieniają, partie się zmieniają, a wy ciągle przy korycie".

  1. Zami

   Olo, Ty tak na serio? Co prawda bardziej kibicowałem HSW jako liderowi konsolidacji (szerszy asortyment wyrobów, wykupiony Jelcz-Komponenty)ale WZM też może być. Ważne jest to że PHO (poprzednio Bumar) przestanie żyć kosztem pożartych wcześniej podmiotów.

  2. patriot

   Dlatego myślę ,że aby w Polsce było lepiej ta cała pokomunistyczna III rp musi upaść ,a do władzy dojść nowi ,młodzi,ambitni ludzie z wartościami ,którzy poświecą swe życie służbie ojczyźnie i dla dobra Polski. Smutne jest to ,że taki były członek AK członek podziemia niepodległościowego ,który był gotów umrzeć w walce z nazistami i komunistami ,teraz ledwo co starcza mu na leki. Natomiast byli komuniści nie dość ,ze nie zostali osądzeni to pobierają wysokie emerytury i mają wpływ na to co dzieje się w Polsce , poprzez media, władze czy sądy. Komunizm w Polsce nie został rozliczony , nie przeprowadzono lustracji ,a okrągły stół był dogadaniem się z komunistami , dzięki czemu wyszli sucha nogą i mogą nadal wpływać na Polskę. Pierwszym prezydentem "demokratycznej "Polski był Jaruzelski, pzpr przeobraziło się w sld.Trzeba wychować nowe patriotycznie nastawione pokolenie.

Reklama