Reklama
  • WIADOMOŚCI

"Do końca czerwca 2014 r. cała zbrojeniówka skonsolidowana"

Włodzimierz Karpiński, szef MSP fot. Ministerstwo Skarbu Państwa
Włodzimierz Karpiński, szef MSP fot. Ministerstwo Skarbu Państwa

Do 30 czerwca 2014 r. cała zbrojeniówka będzie skonsolidowana w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ministerstwo skarbu tworzy statut grupy – podkreślił Włodzimierz Karpiński, szef MSP. 

Do końca roku przewidziany jest pierwszy etap przedsięwzięcia, a najdalej do 30 czerwca przyszłego roku cała zbrojeniówka będzie skonsolidowana w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przed nami decyzje administracyjne Rady Ministrów i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - podkreślił minister Karpiński na antenie TVP. Poinformował, że w resorcie skarbu trwają pracę nad statusem grupy.  

W poniedziałek szef rządu Donald Tusk podczas wizyty w Siemianowicach Śląskich zapowiedział dokończenie procesu konsolidacji. Wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne oraz takie kluczowe podmioty sektora obronnego jak Polski Holding Obronny, czy Huta Stalowa Wola zostaną częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nowy podmiot być spółką akcyjną i będzie koordynować zbrojeniowe zamierzenia z punktu widzenia realizacji zapotrzebowania polskiej armii - mówił na antenie TVP minister Włodzimierz Karpiński. Efektem konsolidacji ma być zwiększenie konkurencyjności sektora obronnego i wzrost możliwości eksportowych spółek skupionych wokół nowej grupy 

 

Reklama