Przemysł Zbrojeniowy

Dezamet o kontrakcie na dostawę amunicji 155 mm dla SZ RP

Fot. Dezamet
Fot. Dezamet

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A., wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia, której przedmiotem jest dostawa 155 mm amunicji z pociskiem odłamkowo–burzącym.

Zamówienie obejmuje dostawę 24 tysięcy sztuk nabojów kalibru 155 mm, w tym 6 tysięcy specjalistycznych naboi z gazogeneratorem (o donośności zwiększonej do ponad 40 km). Łączna wartość umowy wyniesie ponad 420 mln zł. Planowany termin zakończenia dostaw przypada na 2022 rok.

Producent informuje również, że kontrakt zawiera warunki oraz zasady związane z kontynuowaniem procesu ustanowienia potencjału produkcyjnego na terenie RP w zakresie amunicji 155 mm. Umowa zakłada wdrożenie do produkcji seryjnej korpusu, dna pocisku oraz dostawy kompletnego naboju od 2021 roku. Poprzednia umowa w zakresie dostaw amunicji do Kraba obejmowała dostawę 11 tysięcy sztuk, a ostatnia partia z tamtej umowy została dostarczona w pierwszym kwartale 2019 roku.

Dzisiejsza umowa jest kolejnym potwierdzeniem zdolności Polskiej Grupy Zbrojeniowej do zaspokajania potrzeb polskiej armii w szerokim zakresie. DEZAMET od wielu lat dostarcza Siłom Zbrojnym RP amunicję najwyższej jakości, wykorzystywaną przy sprzęcie produkowanym przez pozostałe spółki PGZ, w tym samobieżnej armatohaubicy Krab z Huty Stalowa Wola. Jestem bardzo zadowolony, że komplementarność oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest doceniana przez nasze wojsko.

Sebastian Chwałek, wiceprezes zarządu PGZ S.A.

Asortyment Zakładów Metalowych DEZAMET S.A. obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium pomiarowe i badawcze. W tym roku DEZAMET obchodzi jubileusz 80-lecia.

image
Fot. Dezamet

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.